Poznań pierwszą „strefą LGBT”! Tęczowe tablice już stoją, radni szykują uchwałę

Fot.: Facebook Grupa Stonewall

Poznań może zostać pierwszym miastem w Polsce, które jest przyjazne dla LGBT. Radni stawiają tęczowe tablice i szykują odpowiednią uchwałę.

Radni Koalicji Obywatelskiej ustawili tablice „LGBT+. W Poznaniu jesteście zawsze mile widziani”. Teraz chcą, aby Poznań został pierwszą strefą przyjazną osobom nieheteronormatywnym.

Tęczowe tablice stanęły m.in. przy wjeździe do Poznania, na Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim i budynku Rady Miasta. Kolejne trafiły pod pomnik Adama Mickiewicza i rezydencję arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Akcję rozpoczął radny Wojciech Chudy. Radny nie kryje, że jest to odpowiedź na strefy wolne od LGBT i liczy, że za Poznaniem ruszą kolejne samorządy.

– Zrobiliśmy tęczowe tablice i umieszczaliśmy je w różnych znanych miejscach w Poznaniu. Chcemy pokazać, że Poznań jest miastem wolności i tolerancji. Chcemy powiedzieć, że w Poznaniu każdy może się czuć swobodnie i bezpiecznie niezależnie od tego, jakiej jest orientacji. Dla każdego jest w Poznaniu miejsce – powiedział radny Chudy w rozmowie z Wirtualną Polską.

W sobotę na Placu Wolności odbędzie się wydarzenie, w czasie którego będzie można sobie zrobić zdjęcie z tęczowymi tablicami.

W ostatnich dniach w Poznaniu można było dostrzec takie właśnie tęczowe tablice. Oczywiście nie mamy pojęcia, o co chodzi 🤭Ale ptaszki ćwierkają, że dowiemy się więcej już w najbliższą sobotę!

Posted by Grupa Stonewall on Thursday, 13 February 2020

Natomiast w kolejnych dniach radni chcą, aby Rada Miasta przyjęła uchwałę solidaryzującej się z osobami LGBT+.

– Różni ludzie mogą różnie to stanowisko odbierać. Osobiście uważam, że jest bardzo pozytywne. Mam nadzieje, że uda się je przyjąć – nie było żadnych uzgodnień klubowych w tej sprawie, stanowisko powstało z potrzeby chwili i serca. Chcemy powiedzieć: pamiętajcie, wszyscy jesteście ważni i będziemy o was dbali – powiedział Chudy.

Warto przypomnieć, że już 11 lutego Rada Miasta Poznań przyjęła Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym. Przeciwnicy zarzucają jej, iż promuje ideologię gender.

Źródło: Wirtualna Polska

Comments are closed.