Robert Biedroń nie będzie poruszał kontrowersyjnych tematów w kampanii. Lewica chce przekupić Polaków socjalem jak PiS

Robert Biedroń Źródło: PAP
Robert Biedroń Źródło: PAP

Kampania prezydencka Lewicy, której kandydatem w wyborach głowy państwa jest Robert Biedroń, będzie bardziej socjalna niż światopoglądowa – zadeklarował w piątek szef klubu parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Robert Biedroń nie będzie poruszał w czasie kampanii prezydenckiej kontrowersyjnych tematów. Aborcja, małżeństwa jednopłciowe etc. O tym wszystkim będzie milczał. Lewica zamierza skupiać się w tej kampanii na socjalu. Chcą sposobem PiS-u przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi.

– Mamy prosty cel, chcemy, aby nasz kandydat Robert Biedroń był w drugiej turze wyborów prezydenckich. Zaczynamy z wyniku 7 proc., ale są sondaże, które podają też 9 lub 13 proc – mówił Gawkowski w Polskim Radiu.

Powiedział, że jest to taki mniej więcej wynik jaki w 2019 roku Lewica uzyskała w wyborach parlamentarnych. Dodał, że wierzy, iż krok po kroku, systematycznie Lewica może w tej kampanii wyborczej odnawiać straty i spróbować wejść do drugiej tury z dwóch powodów.

Gawkowski podkreślał, że Biedroń opowiada się za „polityką społeczną obejmującą wyższą płacę minimalną, lepsze emerytur, państwo, które będzie opiekowało się obywatelami i pozwalało godnie żyć”.

W radiu poruszono jednak tematy światopoglądowe. Gwakowski odpowiadał m.in. na pytanie o klauzuli sumienia. Polityk zapowiedział, że Lewica zmusi lekarzy do tego, by robili rzeczy, które są w ich opinii złe i niemoralne.

Zapytany o podejście Lewicy do klauzuli sumienia powiedział, że „klauzula sumienia powinna być zniesiona”.

– Jeśli byłoby takie głosowanie w Sejmie zagłosowałbym za zniesieniem klauzuli sumienia – dodał. Zdaniem Gawkowskiego, „prawo obowiązujące w Polsce jest prawem wyższym nad prawem dekalogu”.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. „państwo, które będzie opiekowało się obywatelami i pozwalało godnie żyć”,

    a co z umieraniem? –

    „klauzula sumienia powinna być zniesiona”.

    No i wiemy co nam szykuja.

Comments are closed.