USA nie wykluczają emisji swojej własnej kryptowaluty

Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Kryptowaluta bitcoin. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Amerykanie opracowują nowe regulacje dotyczące tzw. kryptowalut. Poinformował o tym minister skarbu Steven Mnuchin. Jego zdaniem nowe rozwiązania zwiększą przejrzystość wykorzystania cyfrowych pieniędzy.

Podczas wysłuchania przed senacką komisją finansów Mnuchin powiedział, że ministerialny organ ds. walki z przestępstwami finansowymi przygotowuje nowe regulacje. Mają one zwiększyć transparentność korzystania z kryptowalut, ale także uniemożliwić zamienianie ich „w tajne konta bankowe”.

„Wprowadzimy nowe, bardzo transparentne rozwiązania prawne, które umożliwią organom ścigania monitorowanie przepływu środków i pozwolą przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy” – podkreślił szef resortu skarbu USA.

Zaznaczył również, że USA nie mają potrzeby emitowania własnej kryptowaluty, ale nie można wykluczyć takiej ewentualności w przyszłości. Jak nie możesz z czymś wygrać, to się przyłącz?

Szef Banku Rezerw Federalnych mówił, że „każdy duży bank centralny na świecie bacznie przygląda się cyfrowym walutom”. Obecnie cena jednej z najpopularniejszych kryptowalut, bitcoina, wynosi ponad 10,2 tys. dolarów.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Ale bredzicie. USA nie zajmuje się „kryptowalutami”, tylko kwestią KONTROLI TRANSAKCJI. A transakcje zawsze mają drugą stronę, czyli np. przepływ dóbr lub pieniędzy.

Comments are closed.