Walentynki i koronawirus. Mieszkańcy Singapuru wspierają lekarzy walczących z epidemią

Walentynki, koronawirus Źródło: Pixabay, collage

Użytkownicy mediów społecznościowych w Singapurze wykorzystują serwisy do wysyłania pracownikom służby zdrowia walentynek z podziękowaniami za „niestrudzoną pracę na pierwszej linii frontu” walki z epidemią koronawirusa – podał serwis BBC.

Mieszkańcy Singapuru starają się w ten sposób okazać wsparcie lekarzom i pozostałym pracownikom służby zdrowia oraz wzmocnić ich morale. W akcję zaangażowały się również dzieci w wieku szkolnym. Wszyscy zamieszczają w mediach społecznościowych zdjęcia odręcznie napisanych życzeń i podziękowań z okazji Walentynek, oznaczając swoje posty hasztagiem „BraveHeartSG”.

Od soboty 8 lutego hasztagu użyto już ponad 5 tys. razy – co na swoim koncie w jednym z portali odnotował premier Singapuru Lee Hsien Loong.

Do administratorów grupy StandUpForSG na Facebooku, którzy zapoczątkowali akcję w ubiegłym tygodniu, dotarło dotychczas 800 listów dla pracowników służby zdrowia. Wally Tham z StandUpForSG wyjaśnił w rozmowie z BBC, że pomysł na karteczki pojawił się po tym, jak usłyszał o przypadkach dyskryminowania niektórych przedstawicieli służby zdrowia.

Nowy koronawirus może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. Do czwartku oficjalnie potwierdzono w Chinach prawie 60 tys. zakażeń patogenem i ponad 1350 zgonów. Chińskie władze przyznały jednak, że prawdziwa liczba zakażonych może być wyższa niż ta z oficjalnych danych.

W Singapurze do środy odnotowano 50 przypadków zakażenia. Kilkanaście osób opuściło już szpitale, ale kilka wciąż jest w stanie krytycznym.

Źródło: PAP