Sejm uchwala budżet, a Klaudia Jachira nagrywa film. Tym razem się nie wygłupia i zauważa istotny problem: „Jedno głosowanie trwa dokładnie 13,5 sekundy” [VIDEO]

Klaudia Jachira. Foto: print screen YouTube/Klaudia Jachira
Klaudia Jachira. Foto: print screen YouTube/Klaudia Jachira

Podczas gdy Sejm uchwalał budżet, to młoda poseł Klaudia Jachira nagrywała kolejny filmik. Tym razem nie były to jednak żadne wygłupy. Młoda polityk zauważyła istotny problem w tym, jak prowadzone są obrady.

Sejm przyjmował właśnie budżet na 2020 roku. Dzięki nowym podatkom udało się przepchnąć budżet bez deficytu. Klaudia Jachira w czasie obrad nagrywała filmik. Tym razem nie performance, tylko sprawozdanie z prac Sejmu.

– Są to naprawdę słuszne poprawki, przekazywanie pieniędzy na szkoły, szpitale, transport publiczny, na kolej, na zdrowie. Niestety na razie z tych prawie 300 głosowań przeszły 3 poprawki. Jedno głosowanie trwa dokładnie 13,5 sekundy, właśnie to policzyłam stoperem. Jest to smutna konstatacja, że tak wygląda polski Sejm. Pytanie: czy tak właśnie wygląda Sejm w autorytarnym państwie? – mówi Jachira na nagraniu.

O ile można się nie zgadzać z poseł jeśli chodzi o sam budżet – lepiej te pieniądze zostawić w kieszeniach Polaków – to głosowania po kilkanaście sekund to rzeczywiście skandal. Mówimy tu o miliardach złotych, a ewentualne poprawki akceptuje się i odrzuca bezrefleksyjnie naciskając przyciski na konsolecie.

Źródło: Twitter

4 KOMENTARZE

  1. Dlaczego, bałwany z pudelkowego nczas.com, nie pultacie się, że na Wikipedii figuruje ta bezmózga idiotka, a nie ma Sławomira Mentzena, człowieka wybitnie wartościowego?

  2. …tylko zauważacie, tonem jej obrony, iż „Tym razem się nie wygłupia”? Jesteście kpiną z konserwatywnych liberałów. Pisaniem, że papierowa wersja nie zarobiłaby na swój odpowiednik w Necie, bo jest zbyt mało pudelkowa, zniechęcacie nowy narybek tych, którzy sięgnęliby do papieru i czegoś pożytecznego się dowiedzieli, ale nie chcą myśląc, że to jakiś Pudelek. Pieprzycie o jakimś Staraku, o którym ani ja, ani większość czytelników nic nie wie, tak jak o moim sąsiedzie, a który mi koło ch.ja zwisa.
    Albo taki tytuł:
    „NASA szuka kandydatów do pracy. Niestety Polacy nie mogą aplikować”
    Wydawałoby się, że Polacy są jakoś dyskryminowani, ale okazuje się, że nie; trzeba mieć po prostu amerykańskie obywatelstwo. Ale kliknąłem, punkt dla Was. To głównie dlatego przestałem prenumerować „Najwyższy CZAS!”. Aby nie dokładać swoich ciężko zapracowanych pieniędzy do tego „nczas.com”-owego cyrku. A kilkanaście lat temu było inaczej. Wtenczas na stronie były publikowane po prostu fragmenty pełnych artykułów z papieru i to mnie do Was przyciągnęło. Komu te wartości nie leżą, i tak tabloidowymi bzdetami o asteroidach go nie przyciągniecie. Zwłaszcza takich debili. Bo społeczeństwo „NCZas” to ludzie inteligentni.

  3. ile powinny trqać głosowania, żebyście Państwo byli ukontentowani i dlaczego zgadzacie się z panną J., że długością głosowań mierzy się autorytaryzm? czy taka konstatacja nie ķłóci się z rozsądkiem i podstawowymi definicjami?

Comments are closed.