Ekoszaleństwo w natarciu. Do akcji wkracza policja, bo podczas karczowania zarośli zginęły jeże

Jeż. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Jeż. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay

Ekoszaleństwo trwa w najlepsze. Gorzowska policja wyjaśnia okoliczności uśmiercenia siedmiu… jeży i ptaka podczas prac związanych z karczowaniem jednego z terenów inwestycyjnych w mieście. O sprawie poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Ekoszaleństwo nie tylko popierane, ale wręcz umacniane przez obecny rząd zbiera swoje żniwo. Otóż policja zajmuje się sprawą śmierci… jeży.

Dochodzenie jest prowadzone z ustawy o ochronie zwierząt. Ustalamy, kto zlecił wycinkę krzaków oraz czy osoby zlecające i prowadzące prace miały świadomość, że mogą skrzywdzić znajdujące się tam zwierzęta. Musimy ustalić, czy mamy do czynienia z działaniem umyślnym – powiedział Maludy.

Na martwe i okaleczone jeże natknęła się w sobotę jedna z mieszkanek podczas porannego spaceru. Natomiast informacja ta dotarła do gorzowskiego inspektoratu Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals, który zamieścił ją na swoim profilu facebookowym.

Okazało się, że kilka dni wcześniej teren o pow. ok. 5 ha oczyszczono z zarośli przy użyciu ciężkiego sprzętu w celu przygotowania pod inwestycję drogową.

Według działaczy OTOZ przed rozpoczęciem tego typu prac powinno się sprawdzić teren, czy nie znajdują się na nim zimujące w zaroślach jeże i inne zwierzęta.

Policjanci przeprowadzili oględziny, a znalezione szczątki jeży i ptaka zabezpieczono przez weterynarza do badań.

Źródła: PAP/nczas.com

10 KOMENTARZE

 1. Tak, bo zdaniem red.NCz zabijanie zwierzat (i do tego chronionych) jest OK?

  Kto Cie wkurza? Zatlucz go palka i nie sluchaj ekoterrorystow!
  Chcesz wyciac krzaki? Tnij, niech gina a razem z nimi zwierzeta!
  Masz do wylania beton do piaskownicy? Zalej razem z bawiacymi sie dziecmi.

  Poza tym lekka pedofilia jest w porzadku!

  • Zabijanie i pożeranie zwierząt, które dla redakcji nie mają duszy jest O.K. Wrażliwych na krzywdę zwierząt nazywa się ekoterrorystami. Ohyda.

   • Nie wrażliwych na krzywdę zwierząt nazywa się *izdami. Najlepiej wejdź do klatki z lwem i opowiedz mu jak jest uciskany.

    • Rozumiem, ze w zoo rzuca pan w zwierzeta kamieniami. Wszak to „tylko” zwierzeta, a zabawa przeciez przednia.

 2. Dane osobowe pani kapusiowej powinny być ogólnie dostępne-wszak taka postępowa postawa nie może pozostać bez odpowiedniej nagrody od inwestora i wykonawcy.

 3. Takich czasów dożyliśmy należy powołać rzecznika praw zwierząt, domagamy się reprezentantów w parlamencie oraz wpisu do konstytucji że zwierzę z nienarodzonymi dziećmi podlegają ochronie od momentu poczęcia.

 4. W artykule powinna również znaleźć się informacja, że jest to pora roku, gdy jeże śpią i odbyło się to wszystko miesiąc temu.

Comments are closed.