Poparcie dla Dudy maleje. Kandydat PiS z coraz słabszymi prognozami [SONDAŻ]

Andrzej Duda Foto: PAP
Andrzej Duda Foto: PAP

Andrzej Duda wciąż ma szanse wygrać I turę wyborów. Jednak nowe sondaże wskazują, że kandydat PiS jest o krok od przegranej w dogrywce.

Polska Press Grupa opublikowała najnowszy sondaż prezydencki. Badanie przeprowadził Ośrodek Badawczy Dobra Opinia.

Kandydat PiS Andrzej Duda wciąż utrzymuje się w badaniu na prowadzeniu w I turze wyborów. Jednak II tura może zakończyć jego przygodę „pod żyrandolem”.

Z badania wynika, że Duda wygrałby pierwszą turę z wynikiem 41,34 proc. głosów. Kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska zdobyła 24,02 proc. głosów.

11,21 proc. respondentów wskazało Roberta Biedronia z Lewicy, 10,01 proc. Szymona Hołownię, 8,11 proc. Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL, a 5,31 proc. Krzysztofa Bosaka z Konfederacji.

Natomiast w drugiej turze Duda może liczyć już tylko na 50,3 proc. głosów. To zaledwie 0,6 pkt. proc. różnicy nad Kidawą-Błońską (49,7 proc.).

Jeszcze gorsze dla Dudy są prognozy lokalne. Np. na Dolnym Śląsku w pierwszej turze Duda zdobyłby zaledwie 35,53 proc. głosów, Kidawa-Błońska 20,26 proc., Biedroń 18,06 proc.

Za to w drugiej turze obecny prezydent na Dolnym Śląsku przegrywa z niemal wszystkimi kontrkandydatami.

Źródło: Gazeta Wrocławska

4 KOMENTARZE

  1. Zapewne jeszcze brakuje 3 informacji dot. sondażu:
    1. Głosowało ok 1000 osób
    2. Ignorowaliśmy większość głosów oddających głos na Krzysztofa Bosaka.
    3. Jak było za dużo głosów na Krzysztofa Bosaka, rozdaliśmy je innym kandydatom tak by był na granicy poniżej 6%.

  2. Ta druga tura nie jest taka pewna. Bo jeśli ktoś głosuje na Biedronia w pierwszej turze, to w drugiej na pewno odda głos pani Kidawie Błońskiej czy Hołowni. Więc głosy opozycji niejako zsumują się przeciwko obecnemu prezydentowi.

Comments are closed.