Bosak apeluje do Dudy o weto. „Upodabnia się do Komorowskiego” [VIDEO]

Krzysztof Bosak na konferencji prasowej fot. PAP/Piotr Polak
Krzysztof Bosak na konferencji prasowej fot. PAP/Piotr Polak

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zwrócił się z apelem do Andrzeja Dudy. Wzywa urzędującego prezydenta do zawetowania trzech ustaw przyjętych podczas ostatniego posiedzenia Sejmu.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Bosak zarzucił głowie państwa, że zachowuje się niemal identycznie, jak Bronisław Komorowski u schyłku swojej prezydentury.

Ściślej ujmując chodzi o podpisywanie jak leci prawie wszystkich ustaw podsuwanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednocześnie Bosak zaapelował do prezydenta Dudy, by opamiętał się i skorzystał z prawa do weta.

Mam apel do prezydenta Dudy, aby nie upodabniał się do prezydenta Komorowskiego, bo niestety w tę stronę to idzie – powiedział na początku konferencji prasowej.

Bosak apeluje o weto

Bosak i cała Konfederacja apelują do prezydenta, by zawetował trzy następujące ustawy: podatek cukrowy, rekompensatę 2 mld zł dla TVP oraz likwidację Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Ostatni projekt zakłada, że osoby posiadające pieniądze w OFE będą musiały zdecydować, czy zostaną one przekazane na IKE (Indywidualne Konta Emerytalne) czy do pozostałych składek emerytalnych gromadzonych przez ZUS. Haczyk jest taki, że rząd pobierze tzw. opłatę przekształceniową w wysokości 15 procent. I o zaniechanie tego pomysłu apeluje Bosak.

To robienie dokładnie tego samego, co Platforma Obywatelska. Kiedy ta zabierała oszczędności Polaków, prezydent Komorowski podpisywał takie ustawy. Dziś wygląda na to, że prezydent Duda niczym się nie różni. Ustawy zabierające Polakom pieniądze również podpisuje – mówił kandydat na prezydenta.

Bosak przypomniał również o swojej pierwszej deklaracji w kampanii wyborczej. Zapewnił, że jako prezydent nigdy nie przyłoży ręki do podniesienia podatków.

Będę prezydentem, który nie podpisze żadnej ustawy podnoszącej Polakom podatki i daniny. Prezydent Duda podpisał takich ustaw już około 30 – to różne podatki, daniny i opłaty. Zostały albo podniesione, albo stworzone zupełnie nowe, by wydrenować polskiego obywatela, przedsiębiorcę. Wszystko po to, by finansować socjalne działania PiS-u, który coraz mniej różni się od lewicy – deklarował Bosak.

Cała konferencja, podczas której Bosak odpowiadał m.in. na pytania rządowej TVP, do obejrzenia na kanale NCzasTV.

13 KOMENTARZE

 1. Brawo KONFEDERACJA !!

  Bic “k,,y i zlodziei POPIS-u !!!

  Polskie zloza naturalne, miedz, zloto srebro, wegiel i inne NALEZA DO NARODU POLSKIEGO – nie do kasty POPIS-u !!!
  Wszyscy Won!!
  KONFEDERACJA AD2020

 2. andriej dudayło i tak zavetuje podatki cukrowe bo włąściciele koka-koli z us of a się nie zgodzą tak samo jak pisKI się wycofali z podatku cyfrowego na ameroliczków

 3. Sepie i skrecie kiszek. Na szkoleniach z hejtu uczyli was ze macie inteligentnie hejtowac Konfederacje a nie jak tepe dzidy. Zbyt latwo poznac ze jestescie trolami

  • Tak w sumie masz rację, wersal to nie jest, mówiąc to słowami Andrzeja Leppera.
   Z drugiej strony trudno zaprzeczyć , że jednak mają rację.
   W swej naiwności miałem jeszcze jakieś nadzieje związane z Konfederacją. Zostało to rozwiane, jak przeminęło z wiatrem, po głosowaniu w sejmie w sprawie koncesji na wydobycie miedzi i późniejsza wypowiedź posła Sośnierza.
   Teraz to przed wejściem do parlamentu należałoby umieścić : „Mane, tekel, fares (hebr. מנא, תקל, ופרסין) „.

 4. Niestety już straciliście dużo głosów atakując PIS zamiast współpracując.Skończycie jak Palikociarnia,Kukiz i Petru. Bosak wycofaj się z startu o Prezydenturę – jest jeszcze czas.Duda winien wygrać w pierwszej turze by lewactwo zmiękło.

Comments are closed.