Komu ufają Polacy? Czterech kandydatów na prezydenta ze wzrostem. Bosak prawie podwoił wynik

sondaż/Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)
Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak/ Fot. PAP/Facebook (kolaż)

Czterech kandydatów na prezydenta zanotowało w lutym wzrost zaufania wśród społeczeństwa – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Spadek zaufania odnotowali natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska i Szymon Hołownia.

Z sondażu wynika, że urzędujący prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem na poziomie 47,7 proc. To wzrost o 6,1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Najwyższy wzrost zaufania wśród kandydatów na prezydenta zanotował jednak Robert Biedroń. Skrajnie lewicowemu politykowi ufa o 7,3 proc. więcej respondentów niż przed miesiącem. Obecnie pułap ten zatrzymał się na poziomie 32,3 proc.

Spory wzrost zaufania zanotował również Krzysztof Bosak. Kandydatowi Konfederacji na prezydenta ufa prawie dwa razy więcej badanych niż w styczniu. 12,8 proc. społeczeństwa deklaruje zaufanie do Bosaka, wobec 7,2 proc. przed miesiącem.

Nieznacznie więcej osób ufa również przedstawicielowi Ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem na poziomie 33,3 proc. – to wzrost o 1,4 pkt proc.

Zaufanie spadło Kidawie-Błońskiej i Hołowni. Z sondażu wynika, że kandydatka PO na prezydenta traci kolejny miesiąc z rzędu. Od listopada poziom zaufania do niej spadł łącznie o 11 pkt proc.

Obecnie Kidawie-Błońskiej ufa 29,6 proc. respondentów (spadek w stosunku do stycznia o 5,1 pkt proc.). Hołowni ufa 17,5 proc. badanych – to regres o 3,9 pkt proc.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

Źródło: Onet || NCzas.com

1 KOMENTARZ

  1. W tej beznadziejnej sytuacji zaczynam tęsknić za Lepperem i Tymińskim. Ew. Denisem Urubką, poważnie… Wokulski? Znudzony…

Comments are closed.