Koronawirus uderza w rynek smartfonów! Samsung oferuje dostawy do klienta

Będzie nowy podatek od smartfonów? Foto: Pixabay
Będzie nowy podatek od smartfonów? Foto: Pixabay

Koncern Samsung zaczął oferować dostawy smartfonów do klienta, by zminimalizować wpływ epidemii koronawirusa Covid-19 na działanie firmy. Klienci będą mogli poprosić o telefon, by przetestować jego funkcje przez 24 godziny.

Według agencji Reutera koncern chce w ten sposób poradzić sobie m.in. z mniejszym ruchem w sklepach stacjonarnych. Ponadto chodzi o stymulację sprzedaży produktów mimo odwołanych wydarzeń promocyjnych. W zeszłym tygodniu firma zaprezentowała nowy model składany Galaxy Z Flip oraz linię Galaxy S20. Dostawy mają funkcjonować w wybranych obszarach Korei Południowej.

Liczba obecnych w sklepach tzw. przestrzeni eksperymentalnych, w których klienci mogą testować telefony przed kupnem, ma być w Korei zmniejszona do dziewięciu – ze 130 zorganizowanych przy krajowej premierze Galaxy Note 10.

Reuters przypomina, że wiele firm z branży smartfonów już odczuwa, lub przygotowuje się na skutki trwającej pandemii koronawirusa z Wuhan. W poniedziałek Apple wskazało, że z pwoodu utrudnień związanych z koronawirusem prawdopodobnie nie spełni założonych celów sprzedaży. Xiaomi musiało zaś przeprowadzić internetową transmisję z premiery nowej linii smartfonów, rezygnując z tradycyjnego wydarzenia na żywo. Skupiłoby ono dużo osób w jednym miejscu, co mogłoby być niebezpieczne.

Analitycy wskazali, że epidemia może m.in. znacznie obniżyć popyt na telefony w Chinach, nawet o połowę w pierwszym kwartale 2020 r.

Źródło: PAP