Oto sztab wyborczy Andrzeja Dudy. Zgrane twarze i jedna nowość

Sztab Andrzeja Dudy zaprezentowany / Fot. PAP
Sztab Andrzeja Dudy zaprezentowany / Fot. PAP

Kampania prezydencka rusza z kopyta, więc kolejny kandydat przedstawił swój sztab wyborczy. Andrzej Duda w większości postawił na znane twarze Prawa i Sprawiedliwości.

Szefową kampanii Dudy będzie mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło – i to jedyna nowa twarz w głównym sztabie. 46-latka ma stosunkowo niewielkie doświadczenie polityczne – w 2019 roku startowała jako kandydat niezależny (z poparciem PiS-u) do Senatu. Nieznacznie przegrała z Adamem Szejnfeldem.

Szefem sztabu organizacyjnego będzie Joachim Brudziński, były szef MSWiA. Beata Szydło, która w 2015 roku dowodziła kampanią Dudy, tym razem obejmie funkcję przewodniczącej sztabu programowego. Rzecznikiem prasowym został Adam Bielan.

Mamy zawodników wypróbowanych, ale mamy też takich, którzy są naszą nadzieją i bardzo liczę na to, że będę miał ze strony sztabu silne wsparcie, dobre działania planistyczne i przede wszystkim mobilizację dla elektoratu w całej Polsce – powiedział prezydent.

Wcześniej swoje sztaby zaprezentowali m.in. kandydaci Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji. Kampanią Kidawy-Błońskiej pokieruje Bartosz Arłukowicz.

Z kolei w drużynie wolnościowców, narodowców i konserwatystów Krzysztofa Bosaka znaleźli się m.in. Paweł Usiądek, Artur Dziambor czy Tomasz Grabarczyk.

1 KOMENTARZ

  1. Turczynowicz-Kieryłło była adwokatem przestępców:
    – policjantów ze spawy Krzysztofa Olewnika;
    – Glapińskiego i afery z horrendalnymi płacami jego nałożnic w NBP;
    – aferzystów z GetBack;

    Teraz będzie prowadzić przestępcą Andrzeja Dudę, a przy okazji już się popisała wypowiedzią o „złej wolności słowa, która szkodzi interesom państwa PiS”…

Comments are closed.