Stary towarzysz i może. Stanisław Ciosek będzie doradcą Roberta Biedronia

Stanisław Ciosek i Robert Biedroń / Fot. PAP
Stanisław Ciosek i Robert Biedroń / Fot. PAP

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń poinformował w środę, że jego doradcą ds. międzynarodowych będzie Stanisław Ciosek. „To dla mnie zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną” – powiedział Biedroń.

Biedroń wystąpił z Cioskiem – b. doradcą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i b. ambasadorem RP w Moskwie – na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie. Zorganizowano ją przed Pałacem Prezydenckim.

Kandydat Lewicy na prezydenta mówił, że Ciosek to człowiek niezwykle ważny dla niego i dla wszystkich ludzi, którzy „szukają pokoju, łączą Wschód z Zachodem, budują mosty pomiędzy krajami”.

„To dla mnie naprawdę ogromny zaszczyt, że mogę przedstawić w gronie moich doradców osobę wybitną, która w tym miejscu spędziła wiele lat swojego życia doradzając, jako główny doradca ds. międzynarodowych i polityki wschodniej, najlepszemu prezydentowi III RP, prezydentowi dwóch kadencji, Aleksandrowi Kwaśniewskiemu” – powiedział Biedroń.

„Chciałbym powiedzieć, że będzie moim doradcą ds. polityki międzynarodowej” – oświadczył Kandydat Lewicy na prezydenta.

Ciosek mówił, że w czasach, gdy był doradcą prezydentowi Kwaśniewskiemu, Polska miała „wokół siebie przyjaciół wszędzie, na Zachodzie, na Wschodzie, na Południu”.

„Dzisiaj, jak spojrzeć na mapę Europy – ta przyjaźń gdzieś przepadła, zginęła. Trzeba do tego wrócić” – dodał.

„Prezydentura może się do tego przyczynić. Życzę panu Robertowi Biedroniowi, żeby mu się to udało, żebyśmy wrócili do tych czasów, gdzie nie musimy tylko i wyłącznie zbroić się przeciwko naszym sąsiadom, a dobrze z nimi poukładali sobie relacje i byśmy się mogli skoncentrować na działaniu, poprawie bytu naszych obywateli. Wierzę, że pan Biedroń będzie kontynuował to dzieło” – powiedział Ciosek.

Źródło: PAP || NCzas.com

3 KOMENTARZE

  1. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, tak trzymać, obywatele dadzą kopa temu towarzystwu, że pogubią brudne gacie( w przenośni).

  2. Gdyby jeszcze żył Kiszczak , zostałby zapene doradcą od spraw wewnętrznych.

Comments are closed.