UWAGA! Chcą przymusowej sterylizacji mężczyzn po 50 roku życia! [VIDEO]

Śpiący dziadek/fot. ilustracyjne/fot. publicdomainpictures.net
Śpiący dziadek/fot. ilustracyjne/fot. publicdomainpictures.net

To nie żart! Deputowana Demokratów Rolanda Hollis chce przymusowej sterylizacji mężczyzn po 50. roku życia w Alabamie. Ciekawe, czy taki pomysł przyjąłby się wśród polskich polityków.

Rolanda Hollis chce przymusowej sterylizacji mężczyzn po 50 roku życia. Pomysł ten jest odpowiedzią na tymczasowo zawieszony całkowity zakaz aborcji w tym stanie.

– Kiedy kobieta zastanawia się nad zabiegiem przerwania ciąży, powinna konsultować się raczej z lekarzem, niż z parlamentem swego stanu, by się poradzić! Dokładnie jak mężczyzna myślący o wazektomii – wyjaśnia deputowana.

W maju 2019 r. Alabama przyjęła najbardziej restrykcyjną ustawę antyaborcyjną w Stanach Zjednoczonych. Akt ten uznaje aborcję za zabójstwo i przewiduje karę od 10 do 99 lat więzienia dla lekarza, który by ją wykonał. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy życie matki jest zagrożone lub embrion ma „śmiertelną deformację”.

Obecnie ustawa ta nie obowiązuje, została bowiem zawieszona. Lokalny sąd uznał bowiem, że jest sprzeczna z postanowieniem Sądu Najwyższego USA z 1973 r. W orzeczeniu tym stwierdzono, że aborcja jest dopuszczalna.

Źródło: strajk.eu

Comments are closed.