Szykuje się rewolucja technologiczna! Ukraińscy naukowcy mogą zmienić świat [VIDEO]

Szykuje się rewolucja technologiczna! Ukraińscy naukowcy mogą zmienić świat. Foto: Pixabay
Szykuje się rewolucja technologiczna! Ukraińscy naukowcy mogą zmienić świat. Foto: Pixabay

Szykuje się rewolucja technologiczna! Wszystko za sprawą ukraińskich naukowców. Są oni bowiem u progu odkryć, które mogą zmienić świat, który znamy.

Szykuje się rewolucja technologiczna! To nie żart, przynajmniej tak twierdzą Ukraińcy. Dyrektorem generalny Instytutu Nanotechnologii Akademii Nauk Ukrainy Vyacheslav Nedbay prowadzi szereg badań, które mają związek z fizyką kwantową.

Naukowiec mówi, iż pracuje wraz z zespołem nad technologią, która umożliwi budowę 50-piętrowych wieżowców w 25 dni, przy koszcie metra kwadratowego 178 dolarów. W przyszłości ma być możliwe budowanie nawet 5-kilometrowych obiektów.

Nowe technologie mają również znacząco poprawić wydajność w rolnictwie. Przyczynią się również do lepszej ochrony środowiska.

Co ciekawe, dzięki rozwiązaniom ukraińskich naukowców możliwe ma być także wyleczenie wielu chorób. Chodzi np. o cukrzycę, choroby onkologiczne, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz choroby związane z niewydolnością kończyn. To jednak nie wszystko, albowiem możliwe ma się stać również zahamowanie procesu starzenia.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że zapowiedzi te będą w niedalekiej przyszłości przedstawione jako gotowe rozwiązania. Mogłyby one faktycznie zmienić świat, w którym obecnie żyjemy.

Comments are closed.