Netflix doi Polaków. Nowa usługa ZNACZNIE droższa niż na Zachodzie

Netflix - nowe pakiety wyłącznie na urządzenia mobilne / Fot. Camille Rubin/Unsplash
Netflix Fot. Camille Rubin/Unsplash

Platforma Netflix wprowadza na polski rynek nowe pakiety, które zostały przetestowane już m.in. w Wielkiej Brytanii. Będzie jednak znacznie drożej niż na Wyspach Brytyjskich.

Nowy plan taryfowy Netfliksa zakłada oglądanie filmów i seriali wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Chętni na takie rozwiązanie pożegnają się zatem z odtwarzaniem materiałów wideo na laptopie czy komputerze w zamian za niższy koszt subskrypcji.

Dotychczas w Polsce Netflix oferował trzy pakiety cenowe. Najtańszy z nich to wydatek rzędu 34 złotych miesięcznie i możliwość oglądania na 1 ekranie w jakości SD. Droższy – standard – kosztuje 43 zł, ale ma już jakość HD i możliwość oglądania na dwóch ekranach jednocześnie. Za 52 zł miesięcznie konto współdzielić mogą już cztery osoby, a ich wzrok cieszy jakość Ultra HD.

Netflix – nowe pakiety

Teraz do dyspozycji będą dwa dodatkowe pakiety – wyłącznie dla użytkowników telefonów komórkowych lub tabletów. Materiały dostępne w platformie streamingowej można także pobierać i oglądać w wersji offline. Koszt usługi prezentuje się następująco:

  • Mobile – 24 zł/mc (jedno urządzenie mobilne – smartfon lub tablet, jakość SD),
  • Mobile+ – 38 zł/mc (dwa sposoby jednoczesnego oglądania albo na dwóch urządzeniach mobilnych: smartfon lub tablet lub na jednym komputerze – laptop lub desktop, jakość HD).

Netflix droższy niż na Zachodzie

Podobne rozwiązanie Netflix testował niedawno w Wielkiej Brytanii. Tam jednak najtańszy pakiet przeznaczony wyłącznie na urządzenia mobilne kosztuje 3 funty, czyli ok. 15 zł miesięcznie.

Nietrudno zatem wyliczyć, że w Wielkiej Brytanii koszt tej samej usługi – w najtańszej wersji – jest o ok. 40 proc. tańszy niż w Polsce. A biorąc pod uwagę zarobki i minimalną krajową, polski użytkownik na plan „Mobile+” musi pracować niecałe 2 godziny. Na Wyspach wystarczy przepracować około 20 minut, by opłacić miesięczną subskrypcję tego planu.

2 KOMENTARZE

  1. A co się dziwić skoro muszą wyjść na plus i dostosować się do kursów walut jak i opłacić z tego podatki.

  2. Jak głupi oglądacze chcą płacić to kto ma im tego zabronić? Mozna też nie marnować swego zycia i nie oglądać durnych seriali a przy tym zaoszczędzić.

Comments are closed.