Senator koparką próbował rozpędzić policjantów. W odpowiedzi padły strzały. Stan polityka jest stabilny [VIDEO]

Senator Sid Gomes próbuje rozpędzić strajk policjantów za pomocą koparki. W odpowiedzi padają strzały Źródło: prt sc Twitter

W brazylijskim Sobral miejsce miał protest policjantów z żandarmerii wojskowej. 56-letni brazylisjki senator Cid Gomes postanowił na niego odpowiedzieć i zorganizował kontrdemonstrację. Policjanci i zwolennicy polityka w pewnym momencie się spotkali. Wtedy Gomes spróbował rozpędzić protestujących mundurowych przy pomocy koparki. W odpowiedzi padły strzały.

Policjanci z żandarmerii wojskowej ze stanu Ceará w Brazylii protestują od kilku miesięcy. Domagają się zrównania ich płac z wypłatami jakie dostają ich koledzy z sąsiednich stanów. Protest mundurowych jest jednak nielegalny, ponieważ według brazylijskiego prawa funkcjonariusze nie mogą organizować ani uczestniczyć w protestach. Chodzi o porządek i bezpieczeństwo publiczne.

Dlatego część policjantów strajkuje w czarnych kominiarkach. Właśnie tacy zamaskowani funkcjonariusze w ramach protestu zabarykadowali wjazd na komisariat policji w Sobral. Chcieli w ten sposób zmusić policjantów z komisariatu do włączenia się do protestu.

W odpowiedzi na nielegalny protest 56-letni senator Gomes, były gubernator stanu Ceará, zorganizował kontrdemonstrację. Zapowiedział ją wcześniej w swoich mediach społecznościowych.

Na miejsce polityk przyjechał… koparką. Gdy jego zwolennicy stanęli twarzą w twarz z protestującymi policjantami, to Gomes spróbował przegonić tych drugich właśnie za pomocą koparki.

Wtedy w jego stronę padły strzały. Media podają, że policjanci ostrzelali polityka gumowymi pociskami. Na nagraniu widać, jak pociski rozbijają szyby w koparce Gomesa.

Zakrwawiony polityk został przetransportowany do szpitala. Jego stan jest stabilny.

Źródło: Polsat News/Twitter