Wreszcie godnie uczczono eko Gretę. Na Borneo [VIDEO]

Greta i jej ślimak Craspedotropis gretathunberga. Zdjęcie: YT/Taxon Expeditions
Greta i jej ślimak Craspedotropis gretathunberga. Zdjęcie: YT/Taxon Expeditions

Mały gatunek ślimaka brunatnego został nazwany na cześć Grety Thunberg. Craspedotropis gretathunberga żyje na Borneo.

Nowo-odkryty gatunek mięczaka – ma około 2,5 centymetrów długości i 1,25 szerokości. Ma rogi i wklęsła skorupę. Żyje na zboczach gór na Borneo.

– Ślimak należy do tak zwanych Caenogastropodów, grupy ślimaków lądowych, o których wiadomo, że są wrażliwe na suszę, ekstremalne temperatury i degradację lasów” – mówi dr Menno Schilthuizen, ekspert w dziedzinie ślimaków.

– Wszystkie osobniki znaleziono bardzo blisko stacji badawczej u podnóża stromego zbocza wzgórza, obok brzegu rzeki, gdzie żerują w nocy na zielonych liściach roślin.

Mieczaka odkrył JP Lim – Nazywanie tego ślimaka imieniem Grety Thunberg jest naszym sposobem na uznanie, że jej pokolenie będzie odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów, których nie stworzyło – powiedział. – Jest to obietnica, że ​​ludzie ze wszystkich pokoleń dołączą do niej, aby pomóc.

Thunberg jest zachwycona. Ma już swojego chrząszcza, a teraz jeszcze ślimaka.

8 KOMENTARZE

      • Idealnie pasuje do Greci. Ślimaki przecież mają oczy kubkowe, które nie wszystko widzą podobnie jak ona.

  1. Zabawnie będzie za kilka lat, gdy to całe klimatyczne oszustwo wyjdzie na jaw i ekosekciarze będa za nie płacić, jak te nazwy zostaną po cichu zmienione. :)

    • to nie wyjdzie na jaw ,bo wymysla szybko nastepne klamstwo, walac przy tym glosno w bebny,by zagluszyc rozsadnych i prawdziwych naukowcow.

  2. „– Jest to obietnica, że ​​ludzie ze wszystkich pokoleń dołączą do niej, aby pomóc”
    Proletariusze wszystkich kraju, łączcie się!

  3. W sedno. Ślimaki które nocą zzeraja liście niszcząc roślinę to odpowiednie porównanie do działania grety co to nocą oddychając bezlitośnie wydala złowrogi dwutlenek, który powoduje ocieplenie i z tego powodu w Iraku pada śnieg.

Comments are closed.