CBŚP rozbiło grupę multiprzestępczą. Narkotyki ukrywano w puszkach po napojach [FOTO/VIDEO]

Foto: policja.pl

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli narkotyki, maczetę, kastet, pałki i zagłuszarki. Odkryli także specjalnie przygotowane puszki po napojach, a w nich ukryte narkotyki.

W akcji udział wzięli policjanci CBŚP, KPP w Płońsku oraz kontrterroryści z Białegostoku, Lublina i Warszawy. Zatrzymano 12 podejrzanych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku.

Policjanci Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy multiprzestępczej. Z ustaleń wynika, że grupa działała od czerwca 2019 roku, głównie na terenie Mazowsza. Jej członkowie wprowadzali do obrotu narkotyki: kokainę, amfetaminę, marihuanę  oraz tabletki ecstasy.

Funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali 12 osób. Działania prowadzono przy wsparciu Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz  Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy, Białegostoku i Lublina. Policjanci zabezpieczyli kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Narkotyki ukryte były m.in. w specjalnie przygotowanych puszkach po napojach lub produktach kosmetycznych. W ramach akcji zabezpieczono również mienie należące do podejrzanych na łączną kwotę blisko 70 tys. zł.

W trakcie działań policjanci znaleźli również maczetę, kastet, pałkę teleskopowa, kij bejsbolowy, a także zagłuszarki. Śledczy będą wyjaśniać czy te przedmioty mogły posłużyć do popełnienia przestępstw.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płońsku. 8 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie osoby podejrzane są o kierowanie grupą. Reszta zarzutów dotyczyła m.in. wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków i przestępstw karnoskarbowych.

Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: policja.pl
Foto: policja.pl

ZOBACZ VIDEO

Źródło: CBŚP

1 KOMENTARZ

  1. … oraz wiatrówki! Haha gangsterzy jak się patrzy. Policja jest żenująca. I jeszcze te zdjęcia jakiś bazarowych zabawek. Leżę.

Comments are closed.