Ceny paliw zaczną rosnąć. Będzie znacznie drożej niż rok temu

Foto: Pixabay

Ceny paliw mogą wzrosnąć już w przyszłym tygodniu. Dla kierowców ostatnie wahania cen w rafineriach sprawią, że na stacjach dominować będą podwyżki – oceniają analitycy e-petrol.

Jak wskazują, ceny paliw na stacjach zaczną rosnąć już od poniedziałku. Pb 95 ma ich zdaniem kosztować od 4,87 zł za litr do 4,99 zł.

Z kolei koszty tankowania olejem napędowym zmienią się w drugiej połowie tygodnia. Według prognoz, uplasują się na poziomie od 5,03 zł do 5,14 zł za litr paliwa.

– Niestety podwyżki cen ropy i paliw gotowych na rynku międzynarodowym sprawiają, że polskie rafinerie w Polsce podniosły ceny, a co za tym idzie także na stacjach kierowcy muszą liczyć się z podwyżkami  – prognozują eksperci e-petrol.

Jedynym paliwem, które może potanieć w przyszłym tygodniu, będzie autogaz.

Z powodu spadków cen w sprzedaży hurtowej autogaz powinien potanieć nawet do 2,19-2,26 zł/l i tym samym stać się jeszcze bardziej konkurencyjny cenowo wobec benzyny – twierdzą specjaliści.

Jak jednak zastrzegają, nie jest to pewne, ponieważ stacje paliw mogą spróbować zwiększyć marżę.

Źródło: money.pl

1 KOMENTARZ

  1. Co wy pierdzielicie! Przecież na światowych rynkach ropa naftowa tanieje z powodu koronawirusa ponieważ Chińska gospodarka jako największym importer ropy naftowej na świecie mocno ograniczyła swoje zapotrzebowanie nawet kraje OPEC mają się spotkać i o tym debatować bo ceny ropy spadają z powodu nadwyżki tego surowca!

Comments are closed.