Pogryziony przez szefową sztabu Dudy ujawnia nagranie. Turczynowicz-Kieryłło składała fałszywe zeznania?

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło częstuje pączkami w Łowiczu / Fot. PAP
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło częstuje pączkami w Łowiczu / Fot. PAP

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ma nowe problemy. Pogryziony przez nią mężczyzna rejestrował zajście, a teraz przekazał dowody mediom.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, ugryzła mieszkańca Milanówka Krzysztofa Umiastowskiego. Adwokatka przez dwa dni broniła się, że została napadnięta.

Szefowa sztabu Dudy wystąpiła m.in. w programie bliskiemu PiS PR-owca Eryka Mistewicza w Polsat News. Zaprzeczała też, aby w nocy, gdy pogryzła mężczyznę, roznosiła szkalujące opozycję materiały.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 listopada 2018 roku, przed drugą turą wyborów samorządowych.

Sprawa jest o tyle poważna, że w grę wchodzi kilka wykroczeń. Chodzi o składanie fałszywych zeznań oraz łamanie ciszy wyborczej.

Teraz „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że pogryziony mężczyzna nagrał moment, gdy wzywa Straż Miejską po spostrzeżeniu nielegalnego kolportowania materiałów przez Turczynowicz-Kieryłło. Jako dowód przedstawiono nagranie rozmowy, w trakcie której mężczyzna dzwoni po Straż Miejską.

Ponadto mężczyzna wykonywał dokumentację zdjęciową. A z niej wynika, że ulotki istotnie znaleziono na miejscu.

Jak zeznał pogryziony Krzysztof Umiastowski Turczynowicz-Kieryłło w czasie ciszy wyborczej wkładała broszury do skrzynek pocztowych.

Nagranie ma 50 sekund, a to jego przebieg:
– Dobry wieczór, poproszę szybko patrol na ul. Podleśną, dobrze?
– Co się dzieje?
– Roznoszą, agitują propagandę wyborczą od burmistrz Kwiatkowskiej.
– Przy którym numerze?
– Przy spalonym domku, przy transformatorze. Trzy osoby, zwróćcie uwagę też na monitoring, jedna osoba z psami, mają to wszystko w plecakach.

Gdy próbował zatrzymać prawniczkę, ta zaczęła krzyczeć, że to napad i wtedy ugryźć go w rękę. Obie strony złożyły później zawiadomienia o naruszeniu nietykalności osobistej, ale postępowania zostały umorzone.

Zostały jednak zeznania policjanta, które przeczy wersji szefowej sztabu kandydata PiS.

Źródło: GW

7 KOMENTARZE

 1. Składanie fałszywych zeznań to nie wykroczenie a przestępstwo.
  Warto też pamiętać, że to z domu tej pani skradziono dokumentację w sprawie Śp. Olewnika. Ta pani nie dołożyła należytych starań aby zabezpieczy dokumenty sprawy. Nadal jest prawniczką. Bo jest PiS-ówką.

  • … i jeszcze sprawa wyprowadzenia mld PLN do Izraela via afera GetBack + śmierdząca sprawa Stokłosy. A i to nie wszystko, co ta gryząca zamordystka ma za pazuchą. Cuchnie babsko szambem jak przystało na przedstawicielkę zdradzieckich mord z PiS, oj cuchnie…

  • Adam Kowalski- PIS i PO to to samo… wrogowie Polski! Nie mamy Polskiego rzadu od 1945 roku a zwlaszcza od 1990 mamy obca szajke zlodziejska wroga Polakom i Polsce!

 2. Wściekle psy atakują była taka piosenka
  OBŁAWA J. KACZMARSKI tak mi się kojarzy jakoś.

 3. No coś niesamowitego, GazWyb coś publikuje, na podstawie jakiegoś donosu hejterskiego kociarza a Wy to publikujecie; niech ten obywatel przedstawi nagranie z zajścia , bo twierdzi ,że je posiada, a nic nie pokazuje. Dziwne, kobieta z dzieckiem rzuca się na osiłka i go gryzie? Ponoć znaleziono ulotki , ale w samochodzie tego gościa, no i pani Turczynowicz ma ponoć obdukcję lekarską.

Comments are closed.