Słynny „Mad Mike” chciał udowodnić, że Ziemia jest płaska. Wystrzelił się w powietrze w rakiecie. Zginął kilka sekund po starcie [VIDEO]

"Mad Mike" wystrzelił się w powietrze, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Zginął. Źródło: Twitter/Justin Chapman

Michael „Mad Mike” Hughes był guru fanów szalonej teorii o płaskiej Ziemi. Mężczyzna nie dawał wiary ani naukowcom, ani zdjęciom satelitarnym i sam chciał się przekonać jaki kształt ma nasza planeta. Dlatego zbudował rakietę i wystrzelił się w powietrze. Zginął kilka sekund po starcie.

„Mad Mike” twierdził, że NASA to fabryka kłamstw, a Ziemia tak naprawdę jest płaska. Choć teoria jest szalona, to znalazła ona spore grono sympatyków.

Hughes chciał samodzielnie sprawdzić kto ma racje – on, czy ludzie nauki. By poznać „prawdę” zbudował rakietę, która miała zanieść go ponad widnokrąg. Z pokładu swojego statku chciał spojrzeć na Ziemię, by po wylądowaniu ogłosić niedowiarkom, że żyli w kłamstwie.

Mężczyzna nie zdążył jednak zrobić zdjęć „krańców świata”. W ogóle niewiele zobaczył, ponieważ lot rakiety trwał 19 sekund i zakończył się tragicznie. Na chwilę po odpaleniu silnika od rakiety odpadł spadochron, dzięki któremu „Mad Mike” chciał powrócić na ziemię.

Kilka sekund później amatorskiej roboty statek kosmiczny runął w dół. Mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie.

7 KOMENTARZE

 1. Balon by był bezpieczniejszy i tańszy od rakiety, no i jeszcze żeby przy takim zachmurzeniu podziwiać widoki ? Przynajmniej jest dowód, że to Mad Mike a nie Ziemia jest płaski.

 2. Agenci NASA podcięli mu sznurek mocujący spadochron, jak akurat nikt nie patrzył a na filmie wyraźnie widać, że statek doleciał do kopuły i się od niej odbił, po czym spadł.
  :))
  Piękne!
  Gość ewidentnie zasłużył na Darwin Award.

 3. Mad.. i wszystko jasne. Mam go żałować? Przecież chcącemu nie dzieje się krzywda. Darwin działa. No i wskutek eksperymentu podniósł się poziom inteligencji w okolicy..

 4. Cześć Mu i chwała. Ryzykował własnym życiem i sam sfinansował eksperyment. Co go odróżnia od tych, którzy ciągną publiczne pieniądze na walkę z globalnym ociepleniem , a wyludniania Ziemi nie zaczynają od siebie.

 5. można żałować tylko jednego że podobnych głupstw nie testują na sobie współcześni guru ludu natomiast z przyjemnością eksperymentują na społeczeństwie

Comments are closed.