Kolejny wydatek. Polaków czeka wielka wymiana telewizorów. Zmienia się system nadawania

Kolejny wydatek! Polaków czeka wielka wymiana telewizorów. Foto: Pixabay
Kolejny wydatek! Polaków czeka wielka wymiana telewizorów. Foto: Pixabay

W 2022 r. wprowadzony zostanie nowy system nadawania telewizji. Większość urządzeń w naszych domach nie będzie go jednak obsługiwać. Czeka nas zatem wielka wymiana telewizorów lub dekoderów.

Polaków czeka wielka wymiana telewizorów. Ma ona związek z wprowadzenie systemu DVB-T2, który zastąpi obecny DVB-T. Do zmiany dojdzie 30 czerwca 2022 r.

Zmiana systemu ma związek z pasmami częstotliwości, na których obecnie nadaje się telewizję naziemną. Pasmo 700 MHz będzie przeznaczone dla sieci 5G, z kolei telewizja będzie korzystać z częstotliwości 470-694 MHz.

Zmiana częstotliwości będzie wiązać się z koniecznością przestrojenia odbiornika. Czynność ta wykona się automatycznie, po wybraniu odpowiednich funkcji na pilocie.

Natomiast jeżeli idzie o zmianę systemu, w wielu przypadkach konieczne będzie wymiana sprzętu. Telewizor lub dekoder muszą bowiem posiadać możliwość odbioru w systemie DVB-T2/HEVC, inaczej H.265 lub MPEG-H część 2. Już dziś warto więc sprawdzać parametry techniczne modeli oferowanych w sklepach.

Dzięki zmianie systemu widzowie uzyskają dostęp do większej liczby kanałów. Programy będą nadawane w jeszcze lepszej jakości, szczególnie gdy idzie o dźwięk.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Comments are closed.