Koronawirus uderzył w miliarderów. Ich majątki topnieją

Na całym świecie oszuści próbują wykorzystać epidemię koronawirusa do łatwego zarobku. Foto: Pixabay
Na całym świecie oszuści próbują wykorzystać epidemię koronawirusa do łatwego zarobku. Foto: Pixabay
REKLAMA

Majątki 500 najbogatszych ludzi na świecie stopniały w poniedziałek 22 lutego łącznie o 139 mld dol. To skutek załamania się rynków giełdowych w obawie przed negatywnymi konsekwencjami, jakie wywołuje koronawirus dla światowej gospodarki.

Spadki notowań na giełdach, które wywołał koronawirus, przełożyły się na wycenę majątków 500 najbogatszych ludzi świata. Jak podaje Bloomberg, straty miliarderów były największe od października 2016 r.

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata, twórca handlowego giganta Amazon. miał majątek wyceniany na 123 mld dol. W poniedziałek 24 lutego stracił 4,84 mld dol.

REKLAMA

Majątek drugiego na liście Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, stopniał do 116 mld dol. – po tym, jak w poniedziałek ubyło mu 2,34 mld dol.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Bernauld Arnault zajmuje trzecie miejsce na liście z 91,4 mld dol. W poniedziałek stracił 4,84 mld dol. Arnault jest prezesem LVMH, producenta dóbr luksusowych, których głównym odbiorcą są Cniny sparaliżowane koronawirusem.

Znacznie stracił na wartości także majątek Amancio Ortegi. To drugi najbogatszy Europejczyk, szósty na liście najbogatszych ludzi świata z majątkiem szacowanym na 70 mld dol. Dyrektor generalny Inditeksu i zarazem właściciel Zary zubożał w dniu poniedziałkowej bessy o 4 mld dol.

Majątki pozostałych miliarderów z pierwszej dziesiątki listy top 500 zmniejszyły się o co najmniej 2,3 mld dol.

Źródło: businessinsider.com.pl

REKLAMA