Niemcy ubogacone. Imigrant z Iraku na oczach dzieci zabił ich matkę i swą żonę

Policja niemiecka. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA
Policja niemiecka. Zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/EPA

Do makabrycznej zbrodni doszło w centrum Dortmundu. 41-letni Irakijczyk zabił matkę czwórki dzieci na ich oczach. Kobieta kilkukrotnie zgłaszała wcześniej organom ścigania, że w zaciszu czterech ścian dochodzi do przemocy domowej.

Niemieckie służby o zbrodni poinformował sam sprawca. Na miejsce skierowano kilka radiowozów policji oraz pogotowie ratunkowe.

W mieszkaniu znaleziono ciało 30-letniej kobiety. Jak poinformował prokurator Henner Kruse, wstępne ustalenia wskazują, że została uduszona. Dokładną przyczynę ustali sekcja zwłok.

Dziennik „Bild” ujawnia, że w momencie zabójstwa w mieszkaniu przebywała czwórka dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Żadne z nich nie ucierpiało.

Małżeństwo od kilku lat przeżywało kryzys. Matka dzieci wielokrotnie zgłaszała organom ścigania, że jest bita. Kilka śledztw było w toku, ale żadnego nie doprowadzono do końca.

Kobieta podejmowała próby odejścia od męża. Przez pewien okres mieszkała nawet w schronisku dla samotnych matek. Mieszkanie, w którym doszło do zbrodni, wynajęła niedawno.

Sąsiedzi wskazują, że w nowym mieszkaniu matkę z dziećmi często nachodził 41-letni Irakijczyk, a nawet tam pomieszkiwał. Dochodziło tam do kłótni, a odgłosy awantur roznosiły się po klatce schodowej.

Domniemanego zabójcę aresztowano. Wkrótce ma usłyszeć zarzuty. Dzieci trafiły do opieki społecznej.

Źródło: bild.de || NCzas.com

1 KOMENTARZ

  1. Zapamietajcie Polki – islamisci to zawodowi klamcy, lenie i bandyci – mordercy!

Comments are closed.