Greta Thunberg będzie strajkować w Brukseli. „Możemy wszystko zmienić dzięki presji”

Greta Thunberg. Foto: PAP/EPA
Greta Thunberg. Foto: PAP/EPA

Greta Thunberg, szwedzka aktywistka walcząca ze zmianami klimatu, zapowiedziała, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli.

Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami – powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym we wtorek na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.

Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. – napisała De Wever na Instagramie, krytykując – jej zdaniem – zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji – dodała.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Haaaaaaaaaaa, podrzucić im trochę siana – żeby mieli na czym spać. marchwi, szczawiu, kapusty i grochu- żeby z głodu nie poumierali i niech strajkują. Problem w tym, że po kapuście i grochu mogą mocno negatywnie wpłynąć na czystość powietrza.

  2. Prawda jest taka, że idą z nią ludzie równie głupi i naiwni. Dla pozostałych jest ona zwykłym pośmiewiskiem i hipokrytką. Wielka ekolożka z ponad 215 milionami na koncie. A podobno ekolodzy gardzą korporacjami i pieniędzmi. Śmieszne i jednocześnie żałosne.

Comments are closed.