Konfederacja idzie jak burza. Już kilkadziesiąt tysięcy podpisów pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka

Działacze Konfederacji zbierają podpisy pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka
Działacze Konfederacji zbierają podpisy pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka / Fot. Facebook/@wolnoscjkm.poznan

Zebraliśmy ponad 50 tys. podpisów pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka na prezydenta – poinformował rzecznik prasowy Konfederacji Tomasz Grabarczyk. Dodał, że został także przygotowany „szkielet trasy wyborczej Bosaka”.

„Zebraliśmy już ponad 50 tys. podpisów pod kandydaturą Krzysztofa Bosaka. Liczymy na to, że uda się nam zebrać ok. 150-200 tys. podpisów” – powiedział Grabarczyk.

Poinformował też, że został przygotowany „szkielet trasy wyborczej Krzysztofa Bosaka”. „Ruszamy z początkiem marca na pełnej mobilizacji; w planach jest kilkadziesiąt miejscowości. Niektóre mogą jeszcze dochodzić” – dodał.

Rzecznik Konfederacji zapowiedział, że Bosak spotka się w sobotę z mieszkańcami Ciechanowa i Płocka, a w niedzielę – Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie weźmie udział także w biegu „Tropem Wilczym” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Grabarczyk podkreślił, że Konfederacja jest „usatysfakcjonowana, jeśli chodzi o merytoryczny przekaz, deklaracje, które do tej pory składał kandydat ugrupowania na prezydenta odnośnie podatków, ustawy o dobrowolnym ZUSie, kwoty wolnej od podatku”. „Jesteśmy usatysfakcjonowani z tematów, które poruszamy w kampanii, apelu Bosaka o udział w debacie wszystkich kandydatów na prezydenta, apelu o przeprowadzenie merytorycznej debaty i szeregu debat programowych przez media publiczne” – dodał.

Jak zaznaczył, do dotychczasowych sondaży poparcia dla kandydatów na prezydenta odnosi się „z pewnym dystansem”. „W sondażach otrzymujemy średnio 4-5 proc., ale są to sondaże na samym początku kampanii wyborczej, trochę jeszcze niemiarodajne. Nie wiemy, jak ta kampania będzie przebiegała” – powiedział Grabarczyk.

PKW zarejestrowała dotąd łącznie czternaście komitetów wyborczych: kandydata PSL na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka, prezydenta Andrzeja Dudy, kandydatki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydata Lewicy Roberta Biedronia, publicysty Szymona Hołowni, b. polityka PO Leszka Samborskiego, Stanisława Żółtka, Piotra Stanisława Bakuna, Wojciecha Podjackiego, Mirosława Piotrowskiego, Andrzeja Voigta, Pawła Tanajno oraz Piotra Wrońskiego.

Do 26 marca komitety mają czas na zgłoszenie do PKW kandydatów na prezydenta, czemu musi towarzyszyć minimum 100 tys. podpisów z poparciem.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

(PAP)

7 KOMENTARZE

  1. Bosak – Polak o żydowskim pochodzeniu…
    Ale swój chłop!
    Popieram Jego kandydaturę na stanowisko prezydenta!!!!!

    • Jesteś pewien co do pochodzenia pana Bosaka ? Dlaczego nie napisałeś więcej ? W oparciu o jakie dowody tak twierdzisz ? Może sam jesteś żydem , albo nasłanym pajacem z po.

  2. Zbierzcie i głosy oddajcie na kamysza szkoda stracić tych głosów, ten typ od was niema żadnych szans,kto to w ogóle jest

  3. Tak trzymać jeżeli chcemy cokolwiek zmienić na dobre to trzeba wybrać nowych ludzi z nowym myśleniem nie umoczonych w układach a zwłaszcza ludzi którzy mają Polskę w sercu. PAN KRZYSZTOF BOSAK PREZYDENTEM POLSKI cudów nie będzie bo u nas wszędzie sitwa mafie i układy ale kiedyś trzeba zaczac i taki prezydent byłby dobrym początkiem zmian.

  4. PSL już jakiś czas temu się chwalił zebranymi 250 tysiącami podpisów… Nie ma co robić z tej zbiórki jakiegoś wielkiego wydarzenia. Martwcie się raczej o to, żeby kandydaci teoretycznie mogący podbierać głosy Krzysztofowi Bosakowi nie zdołali zebrać 100 tysięcy podpisów.

Comments are closed.