PILNE! Koronawirus w Lublinie? Uniwersytet Medyczny podejmuje ważną decyzję

Uniwersytet Medyczny w Lublinie. / Źródło: Wikimedia CC by 2.0, autor: Tomasz Zugaj

Jak podaje „Super Express” pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce potwierdzono w Krakowie. Informacjom tym zaprzecza jednak Ministerstwo Zdrowia. Tymczasem na podjęcie kroków zapobiegawczych zdecydował się Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

– Pierwszy przypadek potwierdzili krakowscy lekarze z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką – podał portal se.pl. Z kolei minister zdrowia, Łukasz Szumowski twierdzi, że nie ma jeszcze żadnego potwierdzenia koronawirusa w Polsce.

Na chwilę obecną nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Szumowski. Tymczasem Uniwersytet Medyczny w Lublinie zdecydował się na zawieszenie rekrutacji studentów z zagranicy. Obecnie studiuje ich na uczelni około tysiąca.

Boimy się wirusa, wszyscy, na całym świecie. Nasza świadomość powinna być większa niż pozostałej części społeczeństwa – przyznaje w rozmowie z Radio Eska dr Włodzimierz Matysiak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

2 KOMENTARZE

  1. Jak zwykle w tym kraju – cymbały chcą wywołać panikę . Dlaczego służby nie ścigają takich kretynów za sianie strachu!

Comments are closed.