Rzecznik krakowskiego szpitala dementuje. Nie ma koronawirusa w Polsce

5. Wojskowy Szpital Kliniczny w Krakowie. / Źródło: 5wszk.com.pl

Rzecznik krakowskiego szpitala zdementował informacje, jakoby w Polsce pojawił się pierwszy przypadek koronawirusa. Doniesienia takie podał rano portal se.pl.

„Super Express” poinformował rano o pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce. – Pierwszy przypadek potwierdzili krakowscy lekarze z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką – mogliśmy przeczytać na stronie se.pl.

Te informacje, które szybko obiegły media, zostały zdementowane przez rzecznika wspomnianego wyżej szpitala. W rozmowie z „Gazetą Krakowską” wyjaśnił on całą sytuację.

Wg informacji podanych przez rzecznika 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie, na oddział zgłosił się mężczyzna z objawami przypominającymi te występujące w przypadku koronawirusa. Szybko jednak wykluczono taką możliwość.

Początkowo podejrzewano u niego zarażenie koronawirusem, jednak szybko zostało ono wykluczone – powiedział Mateusz Sidor. – W najbliższym czasie mężczyzna zostanie wypisany do domu – dodał rzecznik 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie.

4 KOMENTARZE

 1. Jak widać media chętnie uczestniczą w tworzeniu histerii , paniki . A to już powinno być zakazane !!! Tylko odpowiednie osoby powinny podawać komunikaty co do choroby !!

  • Tak wrzosie – tylko „pewne osoby powinny podawać komunikaty” – te o właściwym nosie ;))).
   Nos jest dobrm wyróżniem bo można nim wyczuć sytucję.
   Zamiast siać zamęt, wszyscy inni powinni owinąć się w prześcieradła i powolutku czołgać się na cmentarz.
   Dlaczego powolutku – żeby nie tworzyć histerii i paniki. ;)))

 2. Polska to zielona wyspa tu niema i nie będzie CoV. A czy ktoś widział wirusa?

Comments are closed.