Paweł Królikowski nie żyje. Przypominamy walkę aktora z chorobą

Paweł Królikowski. / foto: YouTube
Paweł Królikowski. / foto: YouTube

Paweł Królikowski nie żyje. Znany aktor odszedł w czwartek nad ranem w wieku 58 lat. Przypominamy jak wyglądała jego walka z chorobą.

Paweł Królikowski nie żyje. Ta smutna wiadomość nadeszła w czwartek nad ranem. Przekazał ją „Super Expressowi” przyjaciel rodziny.

Królikowski w 2015 r. przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. Wydawać by się wówczas mogło, że to koniec jego problemów zdrowotnych. Niestety tak się nie stało.

We wrześniu 2019 r. podczas programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Królikowski wyznał, że niedawno. otarł się o śmierć.

– Na początku maja nie przyjechałem do was na spotkanie. Okazało się, że moje zdrowie nie było okej. Musiałem więc coś z tym zrobić, spotkałem ludzi w Szpitalu Bródnowskim, w szpitalu koło Zgierza i tam mi uratowali życie, uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek, i okazało się, że mogę żyć, że mogę z wami się spotykać – powiedział.

Następnie o problemach Królikowskiego zrobiło się znowu głośno w grudniu. Wówczas aktor trafił do szpitala, gdzie spędził Boże Narodzenie. Na szczęście mógł liczyć na towarzystwo najbliższych.

Od tamtego czasu Królikowski był niemal cały czas przykuty do łóżka. Po operacji, którą przeszedł pojawiły się bowiem powikłania.

Na kilka dni przed śmiercią Królikowski zrezygnował z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor pozostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską i pięcioro dzieci: Antoniego, Julię, Marcelinę, Ksawerego i Jana. Jego brat Rafał również jest aktorem.

Źródło: „Dziennik Bałtycki”