Rosyjska Duma chce zakazać tatuaży. Jak to uzasadniają?

Tatuaże na rękach. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
Tatuaże na rękach. Fot. ilustracyTatuaże na rękach. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabayjne. Foto: Pixabay

W rosyjskim parlamencie pojawiła się idea ustawowego zakazu tatuaży. Jednym z argumentów skłaniających Dumę do takiego rozwiązania jest twierdzenie, że tatuaże są przejawem kultury pogańskiej – informuje RMF FM. Czy Duma zamierza na poważnie zakazać tatuaży?

Cerkiew prawosławna aktywnie walczy i chciałaby, aby zakazać tatuaży. Na stronie pravoslavie.ru wprost napisano, że „ludzie posiadający na ciele takie wieczne napisy i wizerunki nie należą do narodu, któremu Mojżesz objawił prawa”. Osoby z tatuażami wprost nazywa się poganami.

Jednak nie spodziewano się, że pomysł wejdzie na salę parlamentarną. Rosyjska Duma zastanawia się nad zakazem tatuaży.

Tatuaże mają być również groźne dla zdrowia i mogą być przyczyną śmiertelnych chorób – powiedział deputowany Gienadij Oniszczenko. Dodał również, iż barwniki wykorzystywane przy tatuażach – jego zdaniem – naruszają strukturę skóry i prowadzą do raka.

Oniszczenko zaznacza również, iż tatuaże „świadczą o duchowym kryzysie” i „nadmiernej ilości hormonów w organizmie”.

Jak wytatuowana kobieta, kiedy dojrzeje, zostanie matką, wytłumaczy dziecku, dlaczego ma na ciele wymalowane wzory z dywanu, nie mówiąc już o wizerunkach demonów – pytał deputowany.

Oniszczenko był niegdyś głównym lekarzem sanitarnym Rosji.

RMF przypomina, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa w rosyjskim parlamencie. Inny deputowany, Witalij Miłonow żądał zakazu tatuowania nieletnich.

Źródło: rmf24.pl

3 KOMENTARZE

  1. Problemem jest moda na te zdzirowate szpecenie ciała. Kazdy pracodawca powinien mieć prawo wykluczania z pracy ludzi z tatuazami, szczególnie gastronomii, bo tatuaże i apetyt słaby stylu korespondują. A o wojsku, policji czy urzędzie to wręcz ustawowo.

  2. Problem zniewieściałych facetów. Brak im męskości, wiec myślą, że mogą ją podkreślić tatuażem. Oraz problem kobiet, które za wszelką cenę nie chcą być kobiece, bo szukają męskiego pierwiastka u siebie.

  3. Co to za choroba, która czyni z rządzących tymi co wiedzą lepiej? Jeden palant po drugim chce ludziom mówić co dla nich dobre, a gówno wie. A może to decyzję zostawić właścicielom ciała co z nim zrobią czy będą tatuowac, jeść cukier pić piwo, jeść mięso, jeździć samochodem czy chodzić pieszo itd. Itp. Niech każdy robi co lubi i jeśli to nie szkodzi innym to spoko” chcącemu nie dzieje się krzywda” i to problem matki jak dziecku wytłumaczy wzorki z dywanu na swoich cyckach byle o to dziecko się troszczyla.

Comments are closed.