20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem we Francji, 18 nowych przypadków w Niemczech

koronawirus Foto: Pixabay
koronawirus Foto: Pixabay

Liczba osób zakażonych koronawirusem we Francji wzrosła do 38 – poinformował w czwartek minister zdrowia Olivier Veran. To wzrost o 20 przypadków w porównaniu z dniem poprzednim.

Minister oświadczył, że przeprowadzanych obecnie jest jeszcze „kilka badań”. Bilans przypadków zakażenia koronawirusem może zatem się wkrótce zmienić.

We francuskich szpitalach przebywają obecnie 24 osoby, u których stwierdzono obecność koronawirusa, z czego dwie są w „stanie poważnym”. 12 zostało wyleczonych.

Wcześniej w czwartek prezydent Francji Emmanuel Macron przybył do szpitala Pitie-Salpetriere w Paryżu, gdzie w nocy z wtorku na środę zmarł pacjent – pierwsza francuska ofiara koronawirusa, a zarazem druga osoba, która zmarła z powodu Covid-19 na terytorium Francji. Pierwszą był chiński turysta.

Z kolej 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zdiagnozowano w Niemczech – poinformowała niemiecka służba zdrowia. Tym samym w kraju obecnie są 44 osoby będące nosicielami wirusa Covid-19.

Najwięcej nowych zakażeń wykryto w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec, gdzie stwierdzono 14 nowych przypadków koronawirusa. Osoby zainfekowane zostały objęte domową kwarantanną, ponieważ leczenie w szpitalu, jak oświadczyły władze landu, nie jest konieczne.

W sumie w tym kraju związkowym odnotowano dotąd 20 zakażeń. Niemal wszystkie te osoby to mieszkańcy miasta Gangelt.

Pozostałe cztery ujawnione w czwartek przypadki infekcji pochodzą z Badenii-Wirtembergii na południowym zachodzie kraju. W tej grupie są dwie kobiety i mężczyzna, a landowe służby zdrowia zakażenia wiążą z pobytem służbowym tych osób w Monachium w dniach 19-21 lutego. Wirusem prawdopodobnie zakaziły się tam od Włocha, który wrócił już do swojego kraju, gdzie wykryto u niego koronawirusa.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Na świecie potwierdzono ponad 82 tys. przypadków zarażeń koronawirusem, który rozprzestrzenił się na blisko 50 krajów.

Źródło: PAP / nczas.com