Szef GIS radzi politykom ws. koronawirusa. „Włóżcie sobie lód do majtek”

Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny fot. PAP/Paweł Supernak
Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny fot. PAP/Paweł Supernak

Szef GIS Jarosław Pinkas udzielał wywiadu „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Inspektor ma niecodzienną radę dla polityków, którzy „grają koronawirusem”.

– Aż się boję to powiedzieć, ale powiem: wielu polityków, którzy posługują się koronawirusem jako elementem gry politycznej, powinno sobie włożyć lód do majtek – powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” szef GIS Jarosław Pinkas.

Inspektorowi chodzi zapewne m.in. o wpis Kidawy-Błońskiej, która sugeruje, że rząd ukrywa przed Polakami prawdę o epidemii.

„Wykupywanie maseczek nie ma sensu”

Szef GIS przypomina, że wykupowanie przez ludzi maseczek ochronnych, nie ma większego sensu, ponieważ przeznaczone są one dla osób chorych a nie zdrowych.

Pinkas powiedział w wywiadzie, że maseczek nie ma nawet prezydent Andrzej Duda, ani Kancelaria Prezydenta. Uspokaja jednak, że w Agencji Rezerw Materiałowych mamy „zapas maseczek i innych materiałów”.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

4 KOMENTARZE

  1. Jak nie ma sensu używanie masek, to jedź baranie do chińskiego szpitala i powdychaj to ożywcze powietrze przez 15 minut. Co będzie w Polsce za kilka tygodni mądrusiu?

  2. Też propsuję tę wypowiedź, chociaż człowiek z naszego kręgu cywilizacyjnego powiedziałby raczej o wylaniu kubła na głowę. No, ale nomen omen.

Comments are closed.