Zastrzelił człowieka, bo myślał, że jest dzikiem. Nie trafi do więzienia

Dzik. Foto: pixabay
Dzik. Foto: pixabay

Myśliwy, który zastrzelił człowieka nie trafi za kraty. Usłyszał niski wyrok w zawieszeniu.

Radosław T. to najsłynniejszy myśliwy w Polsce. Stało się to za sprawą tragicznego polowania w czerwcu 2019 roku.

Około godziny 23. T. siedział na ambonie w lesie. Gdy zobaczył poruszający się w ciemnościach kształt oddał strzał.

T. był przekonany, iż zastrzelił dzika, gdyż te zwierzęta poruszały się w pobliżu. Gdy zszedł z ambony i poszedł po swoje trofeum zastygł w przerażeniu.

Okazało się, że zastrzelony został nie dzik, a 61-letni mężczyzna. T. próbował go reanimować, ale było już za późno.

Mężczyzna do którego oddał strzał znajdował się 41 metrów od niego. Jednak strzał Radosława T. zranił go w szyję i klatkę piersiową.

T. został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci. Pół roku od rozpoczęcia procesu myśliwy usłyszał wyrok.

Zaledwie po jednym posiedzeniu sąd uznał T. za winnego, ale skazał tylko na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu. Za to myśliwy będzie musiał zapłacić grzywnę 2 tys. złotych.

Ponadto T. został zobowiązany zapłacić po 15 tys. złotych trzem braciom zastrzelonego. Dodatkowo musi zapłacić 12 tys. złotych – koszty postępowania i zastępstwa procesowego.

Sędzia Anna Cieciura wysokość wyroku uzasadniła tym, iż oskarżony „nie kwestionował okoliczności popełnionego przestępstwa. Od samego początku przyznał się do winy, wyrażał skruchę i bardzo duży żal związany z wypadkiem”. Kara została osądzona w zawieszeniu, bo Radosław T. nie był wcześniej karany.

Źródło: radomsko.naszemiasto.pl

12 KOMENTARZE

 1. Co za kraj! Idziesz sobie spokojnie po lesie a tu cię zastrzelają! I nawet nie masz kiedy wytłumaczyć, że nie jesteś dzikiem…

  • Lepiej nie chodź sobie spokojnie po lesie w środku nocy na czworaka kradnąc z pola ziemniaki, a zapewniam, że nic Ci się nie stanie.

 2. Myśliwy przed oddaniem strzału – musi , powtarzam musi rozpoznać cel; pod Toruniem kilka lat temu ,, myśliwy,, zastrzelił osła , biorąc go za psa- to nie żart. Tylko , że wg mnie to myśliwi jak z mysiej pi..ki trąbka.

 3. Ja pie-olę, ale skandal, życie człowieka warte kilkadziesiąt tysięcy, myśliwy który strzela do jakiegoś kształtu w lesie, koszmar, i jeszcze ten kuriozalny wyrok w zawieszeniu, zero zasad, zero odpowiedzialności, zero sprawiedliwości, wystarczy trochę poudawać żal i skruchę.

 4. „Zastrzelił człowieka, bo myślał, że jest dzikiem” Nie rozumiem. Myśliwy myślał, że jest dzikiem i dlatego zastrzelił człowieka. Akt zemsty świata zwierząt na wrednych ludziach?

 5. Zabicie człowieka przy użyciu broni palnej w ogólnodostępnym miejscu publicznym da się sklasyfikować jako nieumyślne spowodowanie śmierci? Prokurator bzdurotwórca, wyraźnie minął się z powołaniem. Co na to jego przełożeni? Sędzia chyba też niespełna rozumu…

 6. Myśliwy może oddać strzał do rozpoznanego celu. Czyli jak mu się wydaje że to jest dzik nie może oddać strzału . To reguluje prawo. Myśliwy musi ponieść karę jako przestrogę dla innych , którym będzie się wydawać.

 7. Mieszkam obok tej miejscowości w której zastrzelono tego człowieka znałem go z widzenia ten artykuł mija się częściowo z prawdą. Oczywiście , że myśliwy go zastrzelił ale było to w nocy po drugie o tej godzinie nie idzie się na pole zbierać ziemniaków tylko je sobie przywłaszczyć . Polowanie na dziki było zorganizowane bo właściciel pola skarżył się , że mu ziemniaki zjadają , niszczą.

  • Czyli co: zastrzelony podczas próby kradzieży kilograma kartofli ?

   kto nigdy nie chodził na jabłka,niech pierwszy rzuci kamieniem.

  • Aaaa, jak w nocy to OK. W nocy mozna zabijac ludzi w lesie. Zreszta tam na pewno byl dzik, tylko mu facet wszedl na linie strzalu.

 8. Kto pozwala polować w lasku, w 36 milionowym kraju gdzie co chwila są skupiska ludzi ?

  Będziecie spacerowali w lesie, ubrani w jaskrawe kolory jak klauny, wydając co 30 sekund paszczowy sygnał dźwiękowy.
  Dzieciom do lat 12 wstęp do lasu będzie zabroniony.
  popierajcie dalej #dyktaturaurzędnicza

 9. Lubie NCzas, taka zaklamana redakcja.

  1) ludzie wywieszaja nekrolog (tzn. kartke) drzewa — oho, terroryzm

  2) mysliwy-psychopata zabija czlowieka — zwykla rzecz, moze sie zdarzyc

Comments are closed.