Wierni zaniepokojeni. Na co choruje papież Franciszek? Trzeci dzień z rzędu odwołane wszystkie zaplanowane zajęcia i spotkania

Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA

Trzeci dzień z rzędu Watykan odwołuje wszystkie spotkania i zaplanowane zajęcia papieża. Franciszek bierze jedynie udział w porannych mszach. Biskup Rzymu jest chory, ale Stolica Apostolska nie ujawnia na co.

Odwołano m.in dwie najbliższe audiencje, które miały odbyć się Pałacu Apostolskim. Pierwsza – bioetyków, druga z członkami Legionu Chrystusa.

Według oficjalnych komunikatów 83-letni papież przechodzi rekonwalescencję w hotelu Santa Marta w Watykanie. Nie wiadomo jednak z jakiego powody papież poddany rekonwalescencjo. Watykan podaje jedynie iż Franciszek jest niedysponowany

Franciszek nie pokazał się publicznie od mszy w Środę Popielcową. Wtedy było widać jak kaszle i wydmuchuje nos. To najdłuższy okres publicznej nieobecności papieża od początku jego pontyfikatu.

Oczywiście pojawiły się spekulacje dotyczące epidemii koronawirusa. Włochy są jednym z krajów, w którym doszło do największej liczby zachorowań. Rekordowej w Europie. Odnotowano już blisko 900 przypadków. Blisko 20 osób zmarło w tym pacjenci z Rzymu.

Comments are closed.