Koniec kwarantanny na wycieczkowcu „Diamond Princess”

WycieczkoKoronawirus w Japonii. Koniec kwarantanny na Diamond Princess. fot. PAP/EPA/ JIJI PRESSwiec
Koronawirus w Japonii. Koniec kwarantanny na Diamond Princess. fot. PAP/EPA/ JIJI PRESS

Koniec kwarantanny na wycieczkowcu „Diamond Princess”. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi opuścili pokład statku.

Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że wszyscy z 3711 pasażerów i członków załogi statku wycieczkowego „Diamond Princess”, którzy byli poddani kwarantannie ze względu na koronawirusa w porcie w Jokohamie, opuścili statek w niedzielę.

W niedzielę ostatnia grupa około 130 członków załogi statku pływającego pod banderą brytyjską opuściła jego pokład po negatywnych wynikach testów pod kątem wirusa COVID-19.

Około 70 Indonezyjczyków wchodzących w skład załogi wróciło do domu na pokładzie czarterowanego samolotu, a około 60 osób zostało przetransportowanych do National Tax College w mieście Wako w prefekturze Saitama i pozostanie tam przez 14 dni w celu dalszego monitorowania ich stanu zdrowia. Po tym okresie ponowie przejdą testy na obecność koronawirusa.

Według ministerstwa statek wycieczkowy zostanie zdezynfekowany, a operator statku wyśle ​​pracowników personelu w celu utrzymania minimalnych niezbędnych funkcji.

„Diamond Princess”, która opuściła port w Jokohamie 20 stycznia, została poddana kwarantannie, gdy dotarła do prefektury Okinawa 1 lutego.

Ale zezwolenie na kwarantannę zostało unieważnione z powodu odkrycia, że ​​mężczyzna, który 25 stycznia wysiadł ze statku w Hongkongu, został zainfekowany koronawirusem. Statek został ponownie poddany kwarantannie po przybyciu do portu w Jokohamie 3 lutego.

W chwili powrotu do Jokohamy na statku wycieczkowym przebywało 2666 pasażerów, w tym 1 281 Japończyków i 1045 członków załogi. 705 osób spośród nich zostało zainfekowanych wirusem.

Źródło: The Japan Times