Magdalena Ogórek wyleci z pracy? „Nie trzyma standardów i wyraża jednoznaczne poparcie dla PiS”

Magdalena Ogórek Foto: Instagram
Magdalena Ogórek Foto: Instagram

Gwiazda TVP i była kandydatka SLD na prezydenta Polski Magdalena Ogórek może stracić nową pracę. Dziennikarze nie chcą jej w państwowym radiu.

Magdalena Ogórek dostała nową pracę w państwowym radiu PiK. Radio RiK jest regionalną rozgłośnią Polskiego Radia na Pomorzu i Kujawach.

O zatrudnieniu w radiu Ogórek nie wiedzieli jednak członkowie jego Rady Programowej. Gdy sprawa wyszła na jaw, dziennikarze nie kryli oburzenia.

– Pani Ogórek nie jest osobą znającą i stosującą standardy etyki dziennikarskiej. Nie powinna prowadzić audycji w naszym radiu – powiedział zdziwiony zatrudnieniem gwiazdy TVP Mieczysław Karol Naparty, członek Rady Programowej Radia PiK.

– Dla mnie jasne jest, że decyzja o przyjęciu pani Ogórek, została podjęta pod wpływem nacisków politycznych. To smuci. Dotąd Radiu PiK, w mojej opinii, udawało się zachować bezstronność – dodał dziennikarz.

– Doświadczeni dziennikarze, przynajmniej zdecydowana większość z nich, dbali o etykę, o brak zaangażowania politycznego. Pani Ogórek takich standardów się nie trzyma. Wyraża jednoznaczne poparcie dla PiS. To wbrew wszelkim normom – powiedział mediom Naparty.

Członek Rady Programowej państwowego radio zapowiedział, że 12 marca złoży wniosek o zerwanie współpracy z Ogórek. Natomiast Naparty ocenił, że szanse, aby wniosek przeszedł są niewielkie.

Źródło: Radio Zet

Comments are closed.