Brawo Grecy! Przemytnicy nielegalnych imigrantów wypędzeni z wyspy Lesbos [VIDEO]

Starcia z nielegalnymi imigrantami z obozu Moira na greckiej wyspie Lesbos. Zdjęcie: EPA/ORESTIS PANAGIOTOU Dostawca: PAP/EPA.
Starcia z nielegalnymi imigrantami z obozu Moira na greckiej wyspie Lesbos. Zdjęcie: EPA/ORESTIS PANAGIOTOU Dostawca: PAP/EPA.

Organizacje przestępcze zwane pozarządowymi zajmujące się przemytem ludzi, zostały przepędzone z greckiej wyspy. Przemytnicy ogłosili, że „faszyści” nie pozwalają im prowadzić „działalności humanitarnej”.

Wszystkie organizacje zajmujące się szmuglowaniem imigrantów do Grecji wycofały się z Lesbos. A właściwie zostały z niej wypędzone przez mieszkańców.

Douglas Herman, jeden z założycieli Refocus -organizacji przestępczej, zwanej pozarządową mówi, że jej członkowie musieli opuścić wyspę i zawiesić działalność z obawy o własne bezpieczeństwo. Doszło bowiem do ataków mieszkańców, którzy mają dość nie tylko imigrantów, ale też cudzoziemców, którzy im ich sprowadzają. W rozmowie z niemieckim dziennikiem „Die Zeit” powiedział, iż „gangi faszystów” atakowały ich i groziły im.

Załoga przemytniczego statku Mare Liberum twierdzi, że również została napadnięta przez „faszystów„.

„Nasza załoga została zaatakowana przez tłum faszystów gdy nasz statek Mare Librum cumował w porcie Skala Loutron na Lesbos. Krzyczeli na nas, grozili nam rozlali benzynę na pokładzie statku. Nasza załoga została zmuszona do opuszczenia statku” – napisali przemytnicy na Twitterze.

Jak relacjonuje reporter z organizacji Dziennikarze bez Granic doszło także do ataków na żurnalistów. Grecy zarzucają im rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i podżeganie do przestępstwa przemycania nielegalnych imigrantów.

Mieszkańcy wyspy przepędzili tez oficjeli ONZ – Wysokiej Komisji ds. Uchodźców (UNHCR). Podpalono centrum gdzie przyjmowani są imigranci. Spalono też siedzibę urzędników ONZ.

Burmistrz położonego na Lesbos miasteczka Moria – Nikos Trakellis już w 2018 roku ostrzegał, że Grecy wezmą sprawy we własne ręce. Teraz po tym jak Turcy otworzyli granice i zaczełi „przysyłać” nielegalnych imigrantów jego słowa znalazły potwierdzenie. Do Grecji próbują przedostać się setki tysięcy imigrantów.

 

9 KOMENTARZE

 1. Ale jaja.U nas chociażby byliby winni ubeki i Putin.A oni pewnie nawet o Tusku nie słyszeli.
  Na dodatek trudno na nich wysłać piechotę morską,żeby ich zdemokratyzować.Oni są w NATO.

 2. Proszę podać przykład, jak jakaś „organizacja pozarządowa” dostarcza „uchodźców” do bezcennego Izraela!

   • Rozumiem, że sprawy nie badano ze względu na, jak to ujął kiedyś w OZN Netanjahu, „specjalne prawa Izraela wynikające z holokaustu”? Łooooni tyyyyyle pszecieeeeehpieeeeliiiii…

 3. Gonić to dziadostwo i lać po ryjach do skutku. Niech padalce wiedzą, że ludzie maja swój rozum i nie chcą na swoim terenie dzikusów i zwyroli. Tak oto wygląda prawdziwa demokracja. Koniec tyrani chorych urzędników, ludzie zaczeli sami dbać o swoje dobytki i bezpieczeństwo swoich rodzin, skoro władza ma ich w doopie głeboko..

 4. ▌▌

  — „Damy radę!”

  — „Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę imigrantów!”

  — „Willkommenkultur!”

  — „Dla nas są oni cenniejsi niż złoto!”

  — „Niemcy jako hegemon moralny!”

  — „Przymusowa solidarność!”

  — „Korytarze humanitarne nie będą funkcjonować, dopóki nie będzie europejskich sił interwencyjnych, które będą w stanie zmusić kraje takie jak Polska, Węgry czy Austria do rezygnacji z ich postawy.”

  .

 5. faszysci i komuchy i inna czerwonoczarna zaraza deportuje ludzi z wlasnych siedlisk…. by przejac ich tereny!? Czemu nie pomagaja na miejscu? Bo sie boja dostac v pier..ol! Tacy to są figuranci, sponsorowane bohatyry. Duzo tam podwojnych trojkatow. I potrojnych standardow.

Comments are closed.