Andrzej Duda w
Andrzej Duda w "Rozmowach Niedokończonych". Foto: YouTube/Radio Maryja
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda był gościem programu „Rozmowy Niedokończone” w Radiu Maryja. W trakcie programu prowadził agitację wyborczą. Ponadto zwyczajnie i bezczelnie kłamał.

Prezydent Duda był gościem „Rozmów Niedokończonych” w Radiu Maryja. To program, w trakcie którego oprócz pytań od prowadzącego, możliwość zadania osobiście pytania mają słuchacze radia. Jest to też jeden z nielicznych, choć dość długi – bo trwający około 1,5 godz. – program publicystyczny.

Wczoraj prezydent miał okazję więc do prowadzenia agitacji wyborczej. W jej trakcie dopuścił się bezczelnego kłamstwa twierdząc, że za czasów jego prezydentury mieliśmy znaczący wzrost kwoty wolnej od podatku.

REKLAMA

Jest faktem, że kwota wolna od podatku wzrasta i wzrosła znacząco od czasu, od kiedy ja zostałem prezydentem. Dla osób najmniej zarabiających ona osiągnęła to, co ja wtedy obiecywałem – skłamał prezydent Andrzej Duda.

Dla wielu osób kwota wolna od podatku wciąż wynosi śmieszną wysokość 3091 zł. Wyjątkiem są osoby, które w ciągu roku zarobiły do 8 tys. zł. Ci wówczas nie muszą płacić podatku bezpośrednio. Mimo tego prowadzący rozmowę ojciec nie sprostował oczywistego fakenewsa prezydenta.

Chciałbym, żeby były kontynuowane te dobre programy społeczne, żeby były nowe, kolejne programy, które mam nadzieję będziemy w stanie wdrożyć, żebyśmy również realizowali program stopniowego podnoszenia rent i emerytur – mówił dalej Duda.

Proszę, żebyście na te wybory poszli. Proszę, żebyście przekonywali do tego – i także do mojej kandydatury i pozytywnych wyników mojej służby prezydenckiej – swoje rodziny, swoich przyjaciół, sąsiadów, bo to jest bardzo ważne – przekonywał.

REKLAMA