Europejski Bank Centralny symuluje sytuację kryzysową. Powodem epidemia koronawirusa

Niemcy/Zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ pixabay
Zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ pixabay
REKLAMA

EBC przygotowuje swoich pracowników na epidemię koronawirusa. Pierwsze testy już w najbliższym tygodniu.

Europejski Bank Centralny we Frankfurcie nad Menem rozpoczyna przygotowania do sytuacji kryzysowej. Chodzi o rosnące zagrożenie epidemią koronawirusa.

W ramach symulacji sytuacji kryzysowej w poniedziałek aż 3700 pracowników Europejskiego Banku Centralnego zostanie w domach. Wszelkie niezbędne prace będą prowadzone zdalnie, z domu.

REKLAMA

O testach planu awaryjnego poinformowała rzeczniczka EBC w czasopiśmie „Boersen Zeitung”. Ów jednodniowy test z pracą zdalną ma na celu przetestowanie infrastruktury informatycznej banku centralnego, takiej jak laptopy i transmisja danych.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Jak wyjaśniają niemieckie media dostęp do siedziby EBC nie będzie pracownikom w poniedziałek zakazany. Niemniej władze EBC zakładają, że większość z nich i tak zdecyduje się zostać w domu.

Testy prowadzone będą ze szczególną ostrożnością, ponieważ w domu mają zostać również pracownicy szczególnie wrażliwych sektorów, takich jak operacje rynkowe lub transakcje płatnicze.

Ponadto w mijającym tygodniu EBC zaapelowała do pracowników, aby powstrzymali się od zbędnych podróży służbowych. Mają też unikać niepotrzebnych wizyt, a konferencje w siedzibie banku zostały obecnie przełożone.

Źródło: Deutsche Welle

REKLAMA