Pomnik zbrodniarza i ludobójcy Lenina stanie w niemieckim mieście. Komuniści się cieszą

Lenin. Zdj.: domena publiczna
Lenin. Zdj.: domena publiczna

Sąd miejski w niemieckim Gelsenkirchen zdecydował, że komuniści będą mogli postawić pomnik ludobójcy Leninowi. Uchylił tym samym sprzeciw miasta i zezwolił na uczczenie komunistycznego tyrana.

Pomnik Lenina – zbrodniarza, odpowiedzialnego za śmierć dziesiątków milionów ludzi stanie w niemieckim mieście Gelsenkirchen. Inicjatorem wzniesienia go jest Marksistowsko-Leninowska Partia Niemiec.

Pomysłowi komunistów sprzeciwiały się władze miasta. Argumentowały, że pomnik ma stać zbyt blisko starego budynku kasy oszczędnościowo-pożyczkowej i obniżyłoby to jego historyczną wartość.

Tymczasem administracyjny sąd miejski odrzucił te argumenty, gdyż stwierdził, pomnik ze zbrodniarzem ma stać w odległości większej niż 10 metrów od budynku banku Deutsche Welle i zgodził się na zainstalowanie go

Komuniści przyjęli decyzję o uhonorowaniu jednego z największych zbrodniarzy w historii ludzkości z wielką radością. „Kilka tygodni przed swoimi 150. urodzinami Władimir Iljicz Lenin po raz kolejny odniósł wielkie zwycięstwo” –  napisali w komunikacie. Prace ruszą już 14 marca.

Lenin był nie tylko ludobójcą, ale tez pomysłodawcą zakładania na wielką skalę obozów koncentracyjnych i śmierci. To właśnie od niego, od bolszewików niemieccy naziści podpatrzyli ten pomysł.

Przeciwko upamiętnianiu ludobójcy protestuje m.in Marco Buschmanna miejscowy poseł do Bundestagu z Partii Wolnych Demokratów (FDP).

– Pomnik Lenina byłby hańbą dla Gelsenkirchen – oświadczył. – Lenin to masowe morderstwa i totalitaryzm.Każdy, kto chce wznieść pomnik Lenina, powinien zadać sobie pytanie, czy nadal wyznaje wartości liberalno-demokratyczne, czy nie – dodał.

7 KOMENTARZE

 1. Gwoli ścisłości to obozy koncentracyjne wymyślił Valeriano Weyler, pierwsze powstały w 1896. Zginęła w nich prawie 1/3 kubańskich wieśniaków, czyli procentowo więcej ludzi niż w obozach bolszewickich czy niemieckich.

   • Pierwsze brytyjskie obozy koncentracyjne powstały podczas drugiej wojny burskiej, rozpoczętej 11 pazdziernika 1899. Herbert Kitchener, brytyjski dowódca który kazał je zorganizować, pomysł zaczerpnął właśnie od Hiszpanów.

 2. No,to bardzo istotne czy graniczna data jest dla was 1896 czy 99. A moze tak 10 tys lat temu.Egipt i pierwsi niewolnicy?
  A moze Aleksander Macedonski, Barbarossa, Atylla,Napoleon….?
  To wszystko zbrodniarze winni lez, nieszczesc i smierci dzesiatek milionow ludzi.Przy nich ta kanalia lenin to tylko detalista.

  • Lenin detalista, dobre sobie.
   Ci wszyscy „zbrodniarze winni lez…” Leninowi do pięt nie dorastają pod względem liczby ofiar, samych chłopów zmarłych z głodu po polityce rewizji zboża 1921-22 było od 4,8 do 5 mln. A wojna domowa? A ofiary Czeka? Rozkozaczanie? Nie zapominajmy też o tym że łagry były „projektem autorskim” tego „detalisty” Liczbę ofiar tego socjalistycznego przywódcy przebił dopiero jego nie mniej słynny następca.
   I 10 tys lat temu to chyba jeszcze nie Egipt panie hrabio, trzeba by jeszcze ze dwa, trzy tysiące lat poczekać.

 3. Nie tylko komuniści się cieszą, ja też.
  „Silne państwo to takie które ma słabych sąsiadów” – kto to powiedział?

Comments are closed.