Portal udający katolicki murem za Kurskim: „TVP najnowocześniejsza na świecie”

Jacek Kurski. / foto: YouTube: JastrzabPost
Jacek Kurski. / foto: YouTube: JastrzabPost
REKLAMA

Portal fronda.pl, który stylizuje się na katolicki, wziął w obronę Jacka Kurskiego. W swoich absurdalnych tezach posuwają się nawet w trybie autorytatywnym i całkiem nieironicznie do wysnucia tezy, jakoby TVP za Kurskiego stała się „najlepszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą medialną na świecie”.

Prezydent Duda wymusił na władzy odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. W zamian podpisał ustawę, która w najbliższych latach przekaże z naszych portfeli 10 mld zł na media reżimowe.

Pisowcom to nie w smak. W końcu Kurski to jedna z ikon i jeden z największych dotychczasowych beneficjentów „dobrej zmiany”. W propartyjnych mediach pojawiają się już toporne lub bardzo toporne tłumaczenia, dlaczego odwołanie Kurskiego jest złe.

REKLAMA

Jednak śmiało można ogłosić, że mistrzostwo w wazeliniarstwie oraz kłamstwie osiągnął w tej dziedzinie portal fronda.pl. Skrajnie propisowska gadzinówka, która stylizuje się na portal katolicki opublikowała jakże toporny przekaz, który zawiera się w tytule: „Dlaczego nie wolno odwoływać Jacka Kurskiego”. Autor tekstu oczywiście nie chce się ujawniać.

Nieznany autor przyznaje jakby od niechcenia, że pojawiały się jakieś tam zarzuty wobec TVP odnośnie poziomu, ale tylko rozrywki. Ani słowa o skrajnie propartyjnej propagandzie.

Jednak anonimowy autor przekonuje, że „programów ambitnych też było sporo”.

Ale nie ulega wątpliwości, że pod rządami Jacka Kurskiego TVP to obecnie technicznie jedna z najlepszych i najbardziej zaawansowanych platform medialnych na świecie – bezczelnie kłamie anonimowy autor portalu fronda.pl [podkr. red. nczas].

Nie ulega też wątpliwości, że zasięg TVP po latach suszy i wręcz upadku za czasów PO/PSL wystrzelił znacznie do góry – przekonuje dalej.

W dalszej części tekstu udostępniono „jeden z głosów w obronie Jacka Kurskiego”. Peany w podobnym tonie zarzekających się, że TVP stała się „światowa” wzięto z Facebooka jakiegoś użytkownika. Oczywiście, jest też nawiązanie do PO i KO, gdzie w stylu początku lat dwutysięcznych umieszcza się te litery z wielkiej litery w innym wyrazie.

Źródło: fronda.pl

REKLAMA