Ukraińcy chcą wyjechać z Polski. Aż 84 proc. rozważa wyjazd do innego kraju UE

Urząd Pracy
Urząd Pracy. / fot. PAP/Wojciech Pacewicz
REKLAMA

Czeka nas wielki exodus Ukraińców? Okazuje się, że już czterech na pięciu z nich chce wyjechać.

Gremi Personal, firma zajmująca się sprowadzaniem pracowników zza wschodniej granicy, ujawniła wyniki raportu dot. planów zawodowych Ukraińców. Badanie przeprowadziła ukraińska agencja Vox Populi.

Okazuje się, że aż 84 proc. Ukraińców jest zainteresowanych pracą w innych krajach Unii Europejskiej. Badanie ukazało się zaledwie kilka dni po otworzeniu się na pracowników z Ukrainy Niemiec.

REKLAMA

Ukraińcy najczęściej wskazywali, że chcieliby przenieść się do Niemiec (51 proc.). Pozostałe miejsca zajęły: Czechy (22 proc.), kraje skandynawskie (22 proc.) i Wielka Brytania (13 proc.).

Natomiast część pracujących w Polsce chciałoby w ogóle wynieść się z Europy. O podjęciu pracy w USA i Kanadzie marzy 16-17 proc. badanych.

Ankietowanymi w badaniu byli Ukraińcy żyjący w 25 miastach w Polsce. Co ciekawe, aż 40 proc. z nich już podjęło decyzję o wyprowadzce z Polski.

W związku ze wspomnianą zmianą przepisów w Niemczech można zatem spodziewać się dużego odpływu Ukraińców w ciągu najbliższych miesięcy. Co ciekawe, zaledwie 1/3 badanych zamierza w przyszłości wracać na Ukrainę.

Źródło: Bezprawnik

REKLAMA