Nowe trampki Pumy przypominają… twarz Hitlera

Puma i Hitler Fot. Twitter
REKLAMA

Tego jeszcze nie grali. Sportowe buty, co ważne – niemieckiej firmy Puma, mają przypominać wizerunek Adolfa Hitlera. Niektórym wszystko się kojarzy… Chodzi o model „„Storm Adrenaline”.

Sprawa byłaby nie warta uwagi, gdyby owe „kontrowersje” nie przybrały całkiem poważnych rozmiarów i dyskusji w mediach społecznościowych. Okazuje się, że dyskusje czy trampki są hitlerowskie, czy nie, mogą nawet nadszarpnąć wizerunek tej niemieckiej marki sprzętu i ubrań portowych?

To nowy model obuwia Pumy. Firma zapewne nie przewidziała jakie kontrowersje wywoła. Płócienne białe buty z czarnymi, zielonymi i czerwonymi wstawkami, wyglądają z góry, jak twarz… Adolfa Hitlera. I ten wąsik, ach ten wąsik… Najpierw zauważyli to internauci, później temat podjęły nawet media.

REKLAMA

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Dopatrzono się nawet, że tył butów z korami zielonym i czerwonym przypomina kolor munduru i opaski NSDAP. Wyobraźnie nie ma granic. Niektórzy całkiem poważnie zastanawiają się, czy Puma nie powinna tego modelu wycofać ze sprzedaży. My proponujemy, obuwie po prostu… przecenić.

REKLAMA