List pożegnalny do Jacka Kurskiego HITEM SIECI. „Wiemy, jakie to trudne”

Jacek Kurski. / foto: YouTube: JastrzabPost
Jacek Kurski. / foto: YouTube: JastrzabPost
REKLAMA

List pożegnalny do Jacka Kurskiego napisali prowadzący profil Make Life Harder na Facebooku. Postanowili oni pożegnać prezesa TVP w bardzo osobliwy sposób.

List pożegnalny do Jacka Kurskiego wywołał poruszenie w sieci. Jego autorami są prowadzący profil Make Life Harder na Facebooku, którzy niegdyś żartowali z Kasi Tusk.

Okazuje się jednak, że Kurski nie odchodzi z TVP. Otrzyma on bowiem posadę w radzie nadzorczej spółki.

REKLAMA

– Panie Jacku Kurski, na początku gratulacje. W ciągu paru lat udało się Panu zamienić Telewizję Publiczną w fabrykę memów. Sami robimy w komedii i wiemy, jakie to trudne. Panu się to udało i teraz na hasło „TVP” automatycznie słychać ryk beki. Lista memów, które Pan wypuścił, jest imponująca: uchodźcy roznoszący choroby; nauczyciele jako leniwi degeneraci; lekarze rezydenci jako amatorzy luksusu i kanapek z kawiorem; LGBT jako synonim pedofilii; sędziowie jako drobne pijaczki i złodzieje; niepełnosprawni jako roszczeniowa kasta; Zenek Martyniuk jako inkarnacja Adama Małysza i papieża-Polaka w jednym. W Pjongjang są pod takim wrażeniem, że podobno trwają już prace, żeby nazwać Pana nazwiskiem jedną z ulic w centrum.Ale wciąż pozostaje niedosyt – można przeczytać w liście opublikowanym na Facebooku.

To jednak nie wszystko. Autorzy listu nie pozostawili również suchej nitki na widzach „Wiadomości”.

– Ambitny plan TVP, aby jeszcze w tym roku ukończyć proces robienia ludziom wody z mózgu stanął z powodu pańskiej dymisji pod znakiem zapytania. I chociaż przeciętny widz „Wiadomości” już teraz mógłby własnym mózgiem ugasić pragnienie czterech dorosłych osób albo szóstki dzieci, to czujemy, że Pana potencjał nie został w pełni wykorzystany. Mamy nadzieję, że w wolnych chwilach między zbijaniem bąków w radzie nadzorczej jakiejś państwowej spółki a czytaniem pamiętników Goebbelsa znajdzie Pan czas, aby dalej rozwijać skrzydła. Jeśli nie jako pierwszy na świecie udokumentowany przypadek śledzia z przeciwstawnymi kciukami, to przynajmniej hobbystycznie hejtując ludzi w komentarzach na wykopie. Powodzenia na nowej drodze życia – dodali autorzy.

A co Wy sądzicie o liście napisanym przez Make Life Harder?

REKLAMA