Ostrzegał kierowców światłami. Zarobił za to mandat [VIDEO]

Kontrola drogowa - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Policja
Kontrola drogowa - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Policja

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie. Mężczyzna ostrzegał kierowców światłami przed prowadzoną kontrolą. Sytuację nagrano wideorejestratorem. Policjanci zawrócili i zatrzymali auto.

Pojazdem IVECO, który ostrzegał kierowców światłami, kierował 20-letni mieszkaniec powiatu słupskiego.

Bytowscy policjanci prowadzili akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie działań mundurowi pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymali do kontroli kierowcę, który „mrugał” światłami drogowym. Ostrzegał on w ten sposób innych o patrolu mierzącym prędkość. Sytuację nagrano wideorejestratorem. 20-letniego mieszkańca powiatu słupskiego za popełnione wykroczenie ukarano mandatem.

Ostrzeganie innych kierowców przed policyjnymi kontrolami poprzez użycie świateł drogowych to wykroczenie. Takie zachowanie jest powszechne na naszych drogach. Kierujący autem musi się jednak liczyć z konsekwencjami. Taryfikator mówi w takim przypadku o mandacie w wysokości 200 zł.

Źródło: se.pl, youtube.com

8 KOMENTARZE

  1. No i co ? Wiadomo, że jesteśmy za kierowcą, który ostrzega niż za jołopami , którzy kroją kierowców, bo …premia, bo budżet, bo ….

  2. No właśnie jakie niebezpieczeństwo stwarzało to iveco, że wymagało to nawrotki na przejściu i podwójnej ciągłej? Kierowca radiowozu najpierw sobie powinien mandat wystawić. Bandyci i złodzieje.

  3. Gliniarze od lat stosują następujący sposób. Jako, że do każdego cyknięcia radarerm muszą sporządzać notatkę – na jednego cykną. Zatrzymają. Nałożą mandat i sporzadzą notatkę. Wskazania prędkości na aparaciku nie kasują. Czekają na następnego frajera i zatrzymują. Pokazują mu na wyświetlacz z prędkociąć tego pierwszego oczywiście wyższą niż wypisana na znaku. Potem w dyskusji robią się dobroduszni i się dogadują. Jechałem ponad setkę na ograniczeniu do 50/h. Pokazali mi 76. No i dogadaliśmy się już nie raz. Zaczynają od setki, spuszczają na 50 !! i Już od dawna daję setkę i wydają mi 50 reszty.

  4. Ostrzeganie światłami przyczynia się do spowolnienia ruchu co się przekłada na bezpieczeństwo,jak zwykle chodzi o kasę,jakby im naprawdę zależało to by zamontowali kamery do pomiaru wyśrednionej prędkości

  5. Google maps ma od jakiegoś czasu funkcję ostrzegania przed obecnością złodziei w mundurach. Warto korzystać.

Comments are closed.