Kto stoi za epidemią koronawirusa? Chińczycy oskarżają Amerykanów

Epidemia - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
REKLAMA

Chińczycy oskarżają Amerykanów o spowodowanie epidemii koronawirusa. Rzecznik chińskiego MSZ zadaje pytanie o „pacjenta zero” w USA.

Lijian Zhao rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych wezwał Stany Zjednoczone do transparentności w kwestii epidemii w tym kraju.
Pyta między innymi o „pacjenta zero”, czyli tego od którego rozpoczęły się przypadki koronawirusa w USA, a także inne szczegóły związane z rozwojem epidemii w tym krajów.
Co więcej posunął się do zasugerowania, że za epidemią, która wybuchła w Wuhan w Chinach stoi amerykańska armia.

To prawdopodobnie element wojny propagandowej jaka toczy się na linii Pekin-Waszyngton.
Kilka dni wcześniej amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo, określił SARS-CoV-2 mianem „wirusa z Wuhan”. Prezydent Trump w swoim orędziu mówił z kolei o „wirusie sprowadzonym z Chin”.

Roberta O’Briena, doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego stwierdził w środę, że przez działania chińskich władz społeczność międzynarodowa straciła dwa miesiące co utrudniło opanowanie epidemii w Chinach i na świecie.

REKLAMA

W najbliższych tygodniach można spodziewać się większej ilości komentarzy ze strony Chin, które uporały się już z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 i będą zapewne recenzentem tego co będzie działo się w USA, by wykazać, że tamtejsze władze wykazały się większą skutecznością niż amerykańskie.

REKLAMA