Msza Święta - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
Msza Święta - zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay
REKLAMA

Jak trwoga to do Boga? Stare powiedzenie na pewno sprawdziło się w Hiszpanii, gdzie koronawirus doprowadził do rekordowego zainteresowania oglądaniem Mszy Św. w telewizji. Również w Polsce wydarzył się mały cud – Mszę będą transmitowały TVN 24 i Onet. Transmisji nie mogło zabraknąć również na kanale NCzasTV.

Jak informuje portal „Wirtualne Media” „ostatnia msza niedzielna transmitowana przez hiszpańską stację zgromadziła przed telewizorami blisko 190 tys., zaś emisja przeprowadzona w środę – 127 tys. widzów. Obie transmisje miały nienotowaną wcześniej oglądalność”.

Co więcej, wraz z początkiem epidemii oglądalność katolickich programów w Hiszpanii wzrosła o 30 proc.

REKLAMA

Mały cud wydarzył się również w Polsce. Niekojarzona raczej na co dzień z Kościołem stacja TVN 24 będzie transmitowała Mszę Świętą. Jak się okazuje wciąż jesteśmy całkiem konserwatywnym narodem skoro spece z TVN-u stwierdziły, że można w ten sposób zdobyć uwagę widzów. Transmisja będzie też dostępna na Onecie.

Oczywiście transmisji Mszy Świętych nie mogło zabraknąć na kanale NCzasTV. Dziś o 20:00 na żywo puścimy Mszę z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, a o 21:00 Apel Jasnogórski. Jutro o 9:00 w NCzasTV będzie można obejrzeć Mszę z Katedry Chrystusa Króla w Katowicach; o 10:30 z Bazyliki Metropolitalnej we Lwowie; o 13:00 z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej; o 17:00 z Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Natomiast o 20:00 i 21:00 wracamy do Częstochowy.

Także wszyscy praktykujący Katolicy mogą na nas liczyć. Polecamy ustawienie sobie przypomnienia i subskrybcję.

Źródło: Wirtualne Media, NCzasTV

REKLAMA