Tą śmiercią żywiły się lewicowe media. 125 lat więzienia. Tyle dostali mordercy trzyletniego Alana

Foto.: Wikipedia

Mordercy trzyletniego Alana Kurdiego zostali skazani na 125 lat więzienia. Sąd w Turcji nie zdradza narodowości przestępców.

Zdjęcie trzyletniego Alana Kurdiego poruszyło świat w 2015 roku. Morze wyrzuciło ciało chłopca na plażę w miejscowości Bodrum.

Zdjęcie Alana stało się symbolem, wykorzystywanym przez zwolenników przyjmowania uchodźców i migrantów. Natomiast teraz na jaw wychodzą wstrząsające okoliczności śmierci trzylatka.

Chłopiec utonął, gdy przepełnioną łódkę przewróciły fale. Wówczas wraz z Alanem zginęła jego mama i brat oraz dwójka innych uchodźców.

Wszyscy próbowali przedostać się z Turcji do Unii Europejskiej.

Teraz sąd w Mugla (Turcja) wydał wyroki na odpowiedzialnych za śmierć chłopca. Trzech mężczyzn skazano za morderstwo z premedytacją.

Turecka państwowa agencja Anadolu poinformowała, że mężczyźni zostali zatrzymani na południu Turcji mieście Adana. Natomiast narodowość sprawców pozostaje nieznana.

Co ciekawe, już w 2016 roku dwóch syryjskich przemytników usłyszało wyroki w sprawie Alana. Turecki sąd skazał przemytników na cztery lata i dwa miesiące więzienia.

Natomiast obecnie kolejne fale migrantów szturmują granice Unii Europejskiej. Przybysze ścierają się ze służbami m.in. w Grecji.

Źródło: Deutsche Welle