Dobromir Sośnierz i jego córka Milena Źródło: Twitter/Sośnierz TV
Dobromir Sośnierz i jego córka Milena Źródło: Twitter/Sośnierz TV
REKLAMA

Dobromir Sośnierz i jego córka Milena wracali w nocy z lotniska. Mogli na własnej skórze przekonać się, jak działają mechanizmy wdrażane przez PiS podczas epidemii. Nie byli zachwyceni.

Dobromir Sośnierz i jego córka Milena wracali nocą z lotniska. Polityk z Konfederacji odbierał swoją latorośl, która przyleciała zza granicy. Oboje mogli sprawdzić, jak wyglądają na lotnisku procedury związane ze stanem epidemicznym. Jest bardzo źle.

Mimo, że poseł Sośnierz odebrał córkę z lotniska, to nie został wraz z nią skierowany na kwarantannę.

REKLAMA

„Samolot z córką jednak przyleciał, wbrew temu, co twierdzili tu różni 'znafcy’. Miałem okazję zobaczyć, jak wygląda ta cała kwarantanna. Ludzie z kilku samolotów czekają stłoczeni w jednej kolejce. I byłem pewien, że mnie też od razu zapiszą jako domownika — a tu jednak nie. Hmm…” – napisał na Twitterze.

Wysiadający z samolotu dostają nieaktualne ankiety. Pyta się ich o to, czy byli w Chinach w ostatnim czasie. Przecież już od dawna mamy do czynienia z pandemią, a WHO stwierdziło, że to Europa jest teraz jej epicentrum.

„Ankieta którą dajemy do wypełnienia wracającym, jest już anachroniczna 1-go dnia. Obecnie największym rezerwuarem wirusa są Włochy, a nie Chiny. Zarówno pod względem zagęszczenia (350 vs 56 zakażeń/mln mieszk.), jak i w liczbach bezwzględnych (18k do 12k aktywnych przyp.)” – kontynuuje polityk, a wtóruje mu córka.

REKLAMA