1 500 amerykańskich żołnierzy na kwarantannie

Amerykańscy żołnierze w Afganistanie. Zdjęcie: EPA/JALIL REZAYEE Dostawca: PAP/EPA.
Amerykańscy żołnierze w Afganistanie. Zdjęcie: EPA/JALIL REZAYEE Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA

Stany Zjednoczone wstrzymały transport żołnierzy do Afganistanu i poddały kwarantannie 1500 nowo przybyłych wojskowych by uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa – poinformował w czwartek dowódca sił USA w Afganistanie generał Scott Miller.

Jak stwierdził Miller, nowo przybyli uczestnicy misji – zarówno żołnierze, jak i cywile – zostali poddani izolacji nie z powodu symptomów choroby, ale z ostrożności. Część z tych, którzy mieli wrócić do kraju, będą musieli pozostać w Afganistanie dłużej.

Jak dotąd 21 członków międzynarodowej misji w Afganistanie zostało poddanych kwarantannie z powodu symptomów typowych dla grypy. Jak pisze agencja AP, u żadnego z nich przeprowadzone testy nie stwierdziły koronawirusa.

REKLAMA

W ramach podpisanego w lutym porozumienia pokojowego USA z talibami, amerykański kontyngent wojskowy w Afganistanie ma zmniejszyć się z ok. 12 tys. do ok. 8 tys. żołnierzy w najbliższych miesiącach.

W całym Afganistanie stwierdzono infekcję Covid-19 u 22 osób; nie ma informacji o zgonach. (PAP)

REKLAMA